صفحه اصلی / استان ها / معرفی پنج روستای تایباد به عنوان پایلوت طرح «روستای پاک»
روستای پاک

معرفی پنج روستای تایباد به عنوان پایلوت طرح «روستای پاک»

کسب و کار نیوز:مسوول دفتر امور بانوان فرمانداری تایباد گفت: طرح «روستای پاک» در ۱۰۰روستای خراسان رضوی آغاز شده است که پنج روستا از شهرستان تایباد به عنوان پایلوت معرفی شده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز خراسان رضوی، بهناز سیدالحسینی افزود: دو روستای جوزقان از بخش میان ولایت و فرمان آباد از بخش مرکزی شهرستان تایباد هم سال گذشته با کسب استانداردهای لازم در فهرست روستاهای پاک استان وارد شده اند.

وی در خصوص این استانداردها اظهار کرد: روستای پاک روستایی است که عاری از بی سوادی، بیکاری، طلاق و اعتیاد باشد، همه خانواده های روستا تحت پوشش بیمه روستایی باشند، باسوادان روستا حداقل سالانه یک کتاب را مطالعه کنند و یک سازمان مردم نهاد در روستا وجود داشته باشد.

مسوول دفتر امور بانوان تایباد افزود: رسیدن به اهداف این طرح جز با همکاری دستگاههای مسوول امکان پذیر نیست؛ لذا دهیاری ها باید جلسات بررسی شاخص ها در روستای خود را به طور مرتب برگزار و گزارش آن را به بخشداری ها اعلام کنند.

وی در خصوص مشارکت دفتر امور بانوان در این طرح گفت: توجه ویژه به زنان روستایی که از اهداف سند چشم انداز کشور است و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها با توانمندسازی بانوان روستایی، دو عاملی است که باعث شده دفتر امور بانوان وارد این طرح شود.

همچنین مطالعه کنید:

برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز هم معطل نخواهیم کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز پنجشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *