صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / قیمت طلا در دنیا ۱۵۱۱ دلار شد
GOLD

قیمت طلا در دنیا ۱۵۱۱ دلار شد

کسب و کار نیوز - در حالی که انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا و آمارهای قوی از بخش کارخانه ای چین موجب تقویت اشتها برای ریسک پذیری در میان سرمایه گذاران شده است، قیمت طلا در بازار آمریکا روز جمعه کاهش داشت.

به گزارش کسب و کار نیوز رویترز اعلام کرد،  قیمت طلا در بازار آمریکا در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۲۲ درصد کاهش به ۱۵۱۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

جاناتان بوتلر، تحلیلگر بازار طلا در موسسه میتسوبیشی گفت: «فعلا بازار طلا تحت تاثیر آمارهای مثبت اقتصادی تحت فشار قرار گرفته است… با توجه به اینکه فدرال رزرو آمریکا مصمم است که فعلا نرخ بهره را بیش از این کاهش ندهد، غیر از برخی تحولات ژئوپلتیک فعلا عامل افزایشی دیگری نمی توان در بازار طلا پیدا کرد.»

میزان اشتغالزایی در اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار کند شد، در حالی که میزان استخدام نیروی کار در دو ماه پیش از آن قوی تر ارقامی بود که قبلا برآورد شده بود.

فدرال رزرو آمریکا برای سومین بار در سال جاری میلادی نرخ بهره را کاهش داده اما در عین حال این سیگنال را ارسال کرده که کاهش نرخ بیشتری در کار نخواهد بود مگر آنکه وضعیت اقتصادی بدتر شود.

کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و کاهش ارزش دلار می شود.

انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در ماه اکتبر و آمارهای مثبت از بخش کارخانه ای چین سبب شد تا بازارهای بورس تا حدودی نفس راحتی بکشند.

دیگر عامل تقویت بازارهای پرریسک اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود که گفته واشنگتن و پکن به زودی مکان جدیدی را برای امضای فاز نخست توافق تجاری اعلام خواهند کرد. به دلیل انصراف شیلی از میزبانی نشست اپک توافق تجاری دو کشور در شیلی امضا نخواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *