صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / قلعه نویی: هزارسال دیگر هم با ظلم مبارزه می کنم!
قلعه نویی

با سند و مدرک به کمیته اخلاق می روم

قلعه نویی: هزارسال دیگر هم با ظلم مبارزه می کنم!

کسب و کار نیوز :سعید اکبری امروز در برنامه سلام صبح بخیر به گفتگوی تلفنی با امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان درباره حضور او در کمیته اخلاق پرداخت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, باوجود اتفاقات داوری در دیدار مقابل پارس جنوبی، سرمربی سپاهان روش متفاوتی را نسبت به گذشته برای مصاحبه انتخاب کرده است.

این گفت و گوی نسبتا بلند را بخوانید؛جایی که قلعه نویی از دغدغه اش برای بهبود فضای ورزشگاه‌ها می گوید و به استقلال و تراکتور و سرمربی هایشان بابت بازی دیروز تبریک می گوید:

در این زمینها رباط می دهیم

وقتی که همه درگیر فشردگی هستند گلایه نداریم. ما امکانات لازم را از نظر رفت و آمد، زمین های تمرین و مسابقه و ریکاوری نداریم و تیم ها تحت فشار هستند و به این شرایط عادت نکرده اند. اما اگر امکانات افزایش پیدا کند و دستگاه های ریکاوری داشته باشیم که در عرض سه دقیقه بدن را آماده مسابقه می کند، زمین های تمرین و مسابقه مان بهبود پیدا کند اوضاع بهتر می شود. آقای یحیی گل محمدی از زمین های مسابقه گلایه کرده و حق هم دارد. وقتی برای بازیکنی یک میلیارد هزینه شده و مربی برای ۲۰ بازی روی او حساب کرده اما در این زمین ها او رباط پاره کند، مربی باید چه کند؟ بخشی حق با سازمان لیگ است و بخشی هم مشکلات مربیان و باشگاه ها است.

تیم داوری پاک و صادق بود ولی…

از اینکه امتیاز از دست می دهیم ناراحت هستیم اما از نوع بازی نه. مردم همه چیز را می بینند و از بازی های ما لذت می برند چه درباره گردش توپ و… بازی با پارس جنوبی را ببینید، ما در هر دو بازی اخیر می توانستیم برنده باشیم. گل ما در این بازی سالم بود که آفساید گرفته شد. یک صفر جلو بودیم و زیبا بازی می کردیم و مترصد زدن گل دوم بودیم. آن وقت ناگهان پنالتی ای گرفتند که من تا به حال ندیده بودم. البته تیم داوری پاک و باصداقت بود و اگر اشتباهی هم داشتند سهوی بوده اما به هر حال تیم از حالت خود درآمد. وقتی دوباره در جریان بازی قرار گرفت گل سالم تیم را نگرفتند و این روحیه تیم را بهم می ریزد.

از کمالوند متشکرم

من هم از آقای کمالوند که قبل بازی زنگ زد و گفت حتی حاضریم زمین مسابقه را برای تمرین بدهیم و هم از مردم تشکر می کنم. این ها قشنگ است. من هزار بار دیگر اینها را می گویم و هزار بار دیگر هم با ظلم مبارزه می کنم. پارسال هم هواداران خوب جم به ما اسکان دادند. در فوتبال ما این چیزها گم شده است. ما در این دو هفته از داوری ضربه خوردیم و چهار امتیاز از دست دادیم اما در بازی با ذوب آهن سود بردیم. با این حال از آقای ممبینی و همه داوران تشکر می کنم. آنها واقعا مظلوم هستند و رفت و آمد و پرداختهایشان با مشکل روبرو است. ولی من نوع داوری ها را جور دیگری می بینم البته خطاها سهوی است.

کمیته اخلاق عدالت محور است

من هم این را شنیده ام و خیلی خوشحال می شوم به کمیته اخلاق بروم. کمیته اخلاق جایی است که از نظر من عدالت در آن است؛ حرفهایت را گوش می کنند و واقعیت را رصد می کنند. من دیروز زنگ زدم و از آقای خطیبی دلجویی کردم. من خودم چندین سال است این الفاظ را تحمل می کنم. چرا ما باید این شعارها را تحمل کنیم؟ من به رسول گفتم یک بار درباره شما گفتند اما من چندین سال است این شعارها را تحمل می کنم.

او در پاسخ به این سوال که منظورتان همین شعاری است که اخیرا در بعضی استادیوم ها علیه شما می دهند، جواب داد: بله، همین شعار.

سئوال از تاج

من از آقای تاج سوال دارم چرا در این چند سال هیچ ورودی نکردید؟ من نمی گویم چه رنگی، کلا می گویم چرا باید بشود؟ ما از سیدجلال حسینی تقدیر کردیم اگر عمری باشد برای احسان حاج صفی می خواهیم این کار را کنیم. ما باید به این سمت برویم. شما از تمام مدیران تیم ها بپرسید. هر تیمی که می خواهد وارد اصفهان شود چه با ما چه با ذوب آهن کار داشته باشد زنگ می زنند و می پرسند چه کاری از دست ما برمی آید. باید به این سمت برویم نه اینکه مربی که می خواهد فوتبال بازی کند فحش ناموس بشنود. چرا من باید چندین سال فحش تحمل کنم و نه فدراسیون نه ارکان فدراسیون واکنشی نشان ندهند؟ چرا ما چند سال فحش ناموس را تحمل کنیم؟

از پرسپولیسی های اصیل عذرخواهی کردم

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که قبول دارید می توانستید بعد از بازی ادبیات ملایم تری داشته باشید؟ گفت: من که عذرخواهی ام را کردم و از طرفداران اصیل پرسپولیس عذر خواستم. کسانی که اصیل هستند هیچوقت این الفاظ را به کار نمی برند. ما با یک سری اسناد به کمیته اخلاق می رویم. خبر ورزشی چاپ کرده است که کانون هواداران نساجی و خرم آباد گفته اند این داستانها سازمان یافته است و مربوط به ما نبوده و مربوط به تیم خاصی بوده است. اسنادی را وکلای من جمع آوری کرده اند. من با آقای جاسمیان حداقل دو هفته ۱۰ روز یک بار در ارتباطم. من که مربی تیم ملی بودم وقتی میخواستم به فدراسیون جلسه بروم اول به طبقه پیشکسوتان می رفتم یک چایی پیششان می خوردم و می گفتم آقا اجازه می دهید من بروم جلسه؟ هر بار جلسه داشتم در یک سال اینطور عمل کردم. ما باید به این سمت برویم.

ار تراکتور-استقلال لذت بردم

دیروز من بازی استقلال و تراکتورسازی را دیدم، خود من دو سال آنجا بودم و به نتیجه کاری ندارم. به استقلالی ها تبریک می گویم  و بازی که ۶ تا گل داشته باشد بازی خوبی است حالا استقلال برد که تبریک می گویم. وقتی حضور جمعیت و بازی را می بینی آدم باید لذت ببرد و من به عنوان کسی که ۴۰ سال است در فوتبال هستم هم گل دیدم هم حضور جمعیت و بازی خوب دیدم و لذت بردم و فوتبال ما باید به این سمت برود.

دنیزلی و استراماچونی به فوتبال ما وزن داده اند

دنیزلی یکی از بزرگترین مربیان تاریخ است که آمده و استراماچونی هم همینطور و اینها به فوتبال ما وزن داده اند. یقینا بازی سپاهان و تراکتور جزو بازی های خوب خواهد بود. امیدواریم سه شنبه این اتفاق بیفتد و سوای نتیجه هر دو تیم بتوانند بازی خوبی ارائه بدهند و سوای نتیجه بتوانیم قشنگی های فوتبال را نشان بدهیم. فوتبال برد و باخت دارد و تمام می شود و می رود و چیزی که می ماند قشنگی فوتبال است.

قهرمانی نیم فصل دیگر چیست؟

قهرمانی نیم فصل باب شده که به نظر من این جملات خوب نیست و هیچ جای دنیا اینطور نیست. یک تیم در نیم فصل قهرمان شود و آخر فصل جام نگیرد. از بین تیم هایی که نام بردید، دو سه تیم دیگر هم هست نساجی فوتبال خوبی بازی می کند صنعت نفت خوزستان هم با اسکوچیچ خوب است و آخر فصل هرکسی که جام را برد بالا و ان شاءالله شایسته قهرمانی باشد، قهرمان شود و ما امیدواریم فوتبالمان به سمتی برود که همه چیز قشنگ باشد.

همچنین مطالعه کنید:

برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز هم معطل نخواهیم کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز پنجشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *