صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / برگزاری دوره‌های آموزشی حوادث فردی را در مجتمع‌های پتروشیمی‌ کاهش داد
مجتمع‌های پتروشیمی‌

برگزاری دوره‌های آموزشی حوادث فردی را در مجتمع‌های پتروشیمی‌ کاهش داد

کسب و کار نیوز:مدیرعامل شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی گفت: حوادث فردی در مجتمع‌های پتروشیمی پس از برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی برای نیروهای پیمانکار به‌شدت کاهش یافته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, نوید نادرپور اظهار کرد:‌ شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی مسئول اجرای همه دوره‌های آموزشی کارکنان است و سالانه دوره‌های مختلفی برگزار می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی برای ۶ هزار نفر نیروی پیمانکار با همکاری وزارت کار افزود:‌ در نتیجه برگزاری این دوره‌ها، حوادث فردی پس از یک سال در مجتمع‌های پتروشیمی به‌شدت کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی به برگزاری ‌برنامه ممیزی، ایمنی و آتش‌نشانی در ۱۶ شرکت تولیدی زیرمجموعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت:‌ از مزایای این برنامه که با مشارکت نیروهای داخلی و متخصص خارجی انجام شد این است که تمام ریسک‌های ایمنی و محیط‌زیستی شناسایی و اطلاع داده شد و شرکت‌ها با استفاده از بازخوردها برای رفع نواقص اقدام می‌کنند.

به گفته نادرپور،‌ استمرار تربیت ارزیاب و ممیز نیز در حال انجام است، زیرا مهم‌ترین عامل در کاهش حوادث،‌ پیشگیری از وقوع آن است و این طرح هم شدت حوادث و هم تعداد را کاهش داده است.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: پس از حادثه‌ای که در پتروشیمی بوعلی رخ داد به این نتیجه رسیدیم که باید وحدت رویه و آموزش‌های لازم در مدیریت بحران صورت گیرد، بنابراین متخصصانی را به کشورهای صاحب سبک فرستادیم و از بین آنها افرادی را انتخاب کردیم که به ۲۰۰ نفر دیگر آموزش دهند.

مدیرعامل شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی به همکاری با سازمان پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت:‌  تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه امام حسین امضا و دوره‌های آموزش پدافند غیرعامل برگزار شد، همچنین ۱۱۰۰ نفر از ۲۱ شرکت پتروشیمی به این دوره‌های سه تا هفت روزه اعزام شدند.

نادرپور تأکید کرد:‌ وظایف مدیریت بحران و فرماندهی حادثه تفکیک و شرح وظایف آنها مشخص شده است. سناریوها نیز از پیش تعریف می‌شود.

وی به طرح استعدادیابی و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی در سطوح مدیریتی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اشاره کرد و افزود:‌ مدیران ارزش سازمان در سه سطح دانش،‌ مهارت و بینش باید رشد کنند و از آنجا که سرمایه‌های خوبی در شرکت حضور دارند طرحی مصوب شد تا استعدادهای مدیریتی شناسایی شوند و تا ۱۸ ماه این افراد را با آموزش به مدیران ارشد و میانی ارتقا دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *