صفحه اصلی / سرخط خبرها / صادرات ۶ ماهه فولاد بیش از ۵.۸ میلیون تن ثبت شد
expert

صادرات ۶ ماهه فولاد بیش از ۵.۸ میلیون تن ثبت شد

کسب و کار نیوز -انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران میزان صادرات ۶ ماهه نخست امسال را پنج میلیون و ۸۹۷ هزار تن ثبت کرد که از این رقم ۶۱.۸ درصد اختصاص به فولاد خام (میانی) و ۱۸.۵ درصد میلگرد دارد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بر پایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، صادرات تولیدات فولادی در دوره این گزارش به رقم یک میلیون و ۸۷۶ هزار تن رسید که نسبت به ۶ ماهه ابتدایی ۹۷ رشد ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین مجموع صادرات فولاد میانی (خام) برابر با چهار میلیون و ۲۱ هزار تن بود که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۴۳ درصد افزایش دارد.

بر پایه این آمار در مدت زمان فروردین تا شهریورماه امسال تولید شمش فولادی در قالب بیلت و بلوم به رقم ۲ میلیون و ۹۶۷ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

صادرات اسلب فولادی هم به رقم یک میلیون و ۵۴ هزار تن رسید که در مقایسه با یک میلیون و ۲۳۸ هزار تن عملکرد سال گذشته، افت ۱۵ درصدی یافت.

بررسی آماری جداول مزبور گویای آن است که صادرات آهن اسفنجی نیز در دوره مورد بررسی ۶۰۵ هزار تن شد که در مقایسه با رقم ۳۷۴ هزار تن مربوط به ۶ ماهه نخست ۹۷ رشد ۶۲ درصدی دارد.

سهم آهن اسفنجی از کل صادرات ۶ ماهه امسال ۹.۳ درصد است که پس از فولاد میانی و میلگرد، جایگاه سوم را در جدول صادرات به خود اختصاص داده است.

میزان میلگرد صادراتی در نیمه نخست امسال به یک میلیون و ۲۰۱ هزار تن رسید و نسبت به ۶۳۷ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته ۸۹ درصد رشد دارد.

صادرات مجموع مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع) در ۶ ماهه امسال به یک میلیون و ۳۹۸ هزار تن رسید که در مقایسه با ۸۳۹ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال ۶۷ درصد افزایش دارد.

صدور مجموع مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد، ورق پوششدار) نیز در دوره این گزارش به رقم ۴۷۸ هزار تن رسید که در مقایسه با رقم ۵۳۰ هزار تن مربوط به دوره مشابه سال گذشته، افت ۱۰ درصدی دارد.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *