صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / ظرفیت جدید برای ثبت اشتغال روستایی وجود ندارد

ظرفیت جدید برای ثبت اشتغال روستایی وجود ندارد

کسب و کار نیوز - با توجه به اینکه حدود ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح در سامانه کارا تصویب و به بانک ها معرفی شده است ، ظرفیت جدیدی برای تصویب طرح وجود ندارد.

دستورالعمل آیین نامه پرداخت وام اشتغال روستایی با هدف کاهش بیکاری و رونق اشتغال برای اجرا در مناطق روستایی، عشایر و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۴ دی ماه ۹۶تحت عنوان «دستورالعمل آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی» به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس این طرح مقرر شد معادل ریالی ۱٫۵ میلیارد دلار (حدود ۶هزار میلیارد تومان) از محل صندوق توسعه ملی نزد مؤسسات عامل (بانک‌های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی) سپرده گذاری شود و با تلفیق منابع هر مؤسسه برابر با سهم صندوق توسعه ملی به متقاضیان پرداخت شود.

طبق اظهارات رامین اسدی ، مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کاردرباره آخرین وضعیت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اظهار داشت: کل تسهیلاتی که برای این برنامه اختصاص پیدا کرده، حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان با تلفیق منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌های عامل است که تقاضا برای دریافت این تسهیلات تکمیل است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از این منابع به بانک‌های عامل اختصاص یافته است گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون بالغ بر ۹ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال پرداخت شده است.

مدیر پروژه سرمایه گذاری اشتغال فراگیر و روستایی وزارت کار افزود: حدود ۸۰ درصد از منابعی که در اختیار بانک های عامل برای برنامه اشتغال روستایی اختصاص یافته، به طرح های اشتغالزایی دارای توجیه اقتصادی در مناطق روستایی، عشایری و مرزی پرداخت شده است.

* اطلاعیه جدید مشاغل روستایی

طبق آخرین اطلاعات درج شده در سامانه کارا ظرفیت جدید برای تصویب طرح وجود ندارد و درصورتی که فرد ثبتی انجام داده باشد و در حین انجام مراحل اعتبار تسهیلات به اتمام برسد، هزینه های متقاضی هنگام اخذ مجوز بر عهده وزارت کار نیست.

به آگاهی می رساند میزان منابع ذیل قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان می باشد که به میزان ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح تصویب و به بانک ها معرفی گردید. بنابراین ظرفیت جدیدی برای تصویب طرح وجود ندارد.

ثبت نام در این سایت هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند. ثبت نام در این سامانه و بررسی طرح توسط سازمان های ذیربط به منزله پرداخت و تایید تسهیلات نمی باشد و چنانچه در حین انجام مراحل بررسی طرح، اعتبار تسهیلات موصوف به اتمام برسد و متقاضی در این بین برای اخذ مجوزها و مدارک مورد نیاز طرح هزینه ای را متحمل شود. وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هیچگونه مسئولیت و تعهدی در این زمینه بر عهده نمی گیرد و تمامی مسئولیت متوجه خود متقاضی می باشد.

مطالعه دقیق قوانین و مقررات تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری از الزامات اصلی ثبت نام در سامانه می باشد و عدم آگاهی از قوانین ،مقررات و بخشنامه ها و پیامدهای احتمالی ناشی از عدم آگاهی بر عهده شخص متقاضی می باشد.

همچنین مطالعه کنید:

«معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی» منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرتضی بانک در حکمی «قاسم وکیلی» را به عنوان «معاون توسعه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *