صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / ممنوعیت پذیرش دانشجو در قالب دوره های کمک پرستاری
Nursing

دبیر کل خانه پرستار ایران گفت

ممنوعیت پذیرش دانشجو در قالب دوره های کمک پرستاری

کسب و کار نیوز - دبیر کل خانه پرستار ایران گفت: بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت هرگونه پذیرش دانشجو در قالب دوره های کمک پرستاری ممنوع است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، محمد شریفی مقدم اظهار کرد: بر اساس آخرین بخشنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت تا اطلاع ثانوی برگزاری هر گونه کلاس و پذیرش دانشجو در رشته کمک پرستاری ممنوع است و اگر موسسه یا دانشگاهی اقدام به انجام این دوره‌ها کند کار غیر قانونی و تخلف انجام داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر جذب دانشجو در رشته کمک بهیاری کنسل شده است و دانشجویان پرستاری نگران پذیرش این رشته یعنی کمک بهیاری نباشند.

شریفی مقدم با اشاره به اینکه کمک بهیاری رده‌اش پایین‌تر از کمک پرستاری است تاکید کرد: امروزه کار‌های اولیه بیماران در بیمارستان‌ها به وسیله کمک بهیاران انجام می‌شود که این افراد  دوره‌های ۵ ماهه را قبل آغاز فعالیتشان در مراکز درمانی آموزش می‌بینند.

دبیر کل خانه پرستار ایران بیان کرد: امروزه به دلیل آنکه دوره آموزشی ۵ ماهه برای رشته کمک بهیاری مناسب نبوده آموزش این رشته به مدت ۱ سال به متقاضیان داده می‌شود.

وی گفت: دوره ۱ ساله برای متقاضیان کار در رشته کمک پرستاری به این افراد آموزش‌های لازم را در زمینه مراقبت از بیماران داده می‌َشود.

همچنین مطالعه کنید:

ازدحام در داروخانه ها با اجرای طرح نسخه‌پیچی الکترونیک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در روزهای شیوع کرونای انگلیسی در ایران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *