صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / هندیها دوباره مشتری نفت ونزوئلا شدند
هندیها دوباره مشتری نفت ونزوئلا شدند

هندیها دوباره مشتری نفت ونزوئلا شدند

کسب و کار نیوز: پالایشگاه هندی ریلاینس اینداستریز پس از چهار ماه وقفه، قرار است بارگیری نفت ونزوئلا را در اکتبر ازسربگیرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, آمریکا در ژانویه صنعت نفت ونزوئلا را هدف شدیدترین تحریمها قرار داد و واردات نفت این کشور را متوقف کرد. اما به این بسنده نکرد و در اوت تحریمهایش را با تهدید شرکتهای غیرآمریکایی به مجازات در صورت کمک مالی به دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا تشدید کرد.

این تدابیر چندین مشتری بزرگ شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا و اپراتورهای نفتکش را به وحشت انداخت و باعث انباشت نفت به فروش نرفته شد و در نتیجه این شرکت ماه گذشته ناچار شد تولیدش را کاهش دهد.

سخنگوی شرکت ریلاینس اعلام کرد این شرکت اجازه یافته است سوختهای مجاز تحت تحریم‌های آمریکا از جمله دیزل را برای ونزوئلا تامین کند و در قبال محصولات نفتی، نفت خام این کشور را دریافت کند.

بنا بر اسناد و آمار کشتیرانی که توسط رفینیتیو آیکان گردآوری شده است، شرکت ملی نفت چین و زیرمجموعه‌های این شرکت خرید نفت ونزوئلا را در اوت متوقف کردند. سایرین از جمله ریلاینس تا همین اواخر نفت ونزوئلا را از شرکت روس نفت روسیه خریداری می کردند.

ریلاینس به نفت ترش سنگین ونزوئلا نیاز دارد زیرا پالایشگاههای این شرکت برای فرآوری این نوع نفت تجهیز شده‌اند. تحریمهای آمریکا علیه ونزوئلا و ایران، دسترسی پالایشگاهها به این گرید نفتی را دشوارتر کرده است.

طبق اسناد شرکت PDVSA، شرکت ریلاینس دو کشتی برای بارگیری نفت در اواخر اکتبر به بندر خوزه ونزوئلا فرستاده است. این نفتکشها در حال عبور از کانال سوئز هستند.

شرکت انی ایتالیا نیز یک نفتکش سوئزمکس برای بارگیری یک میلیون بشکه نفت سنگین Merey  ونزوئلا در اواسط اکتبر، اعزام کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت PDVSA باید حدود ۳۹ میلیون بشکه ذخایر نفت به فروش نرفته که این شرکت را مجبور کرده تولیدش را کاهش دهد و بلندینگ نفت را متوقف کند را کاهش دهد و خرید نفت از سوی شرکت ریلانس می تواند به کاهش سطح ذخایر نفت ونزوئلا کمک کند.

همچنین مطالعه کنید:

استقبال سفیر بوسنی و هرزگوین از برپایی نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی در این کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، رییس صندوق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *