صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / پایان تعمیرات اساسی و نوسازی کوره تثبیت میعانات گازی پالایشگاه گاز فجرجم
پالایشگاه گاز فجرجم

پایان تعمیرات اساسی و نوسازی کوره تثبیت میعانات گازی پالایشگاه گاز فجرجم

کسب و کار نیوز : عملیات تعمیرات اساسی و نوسازی کوره تثبیت میعانات گازی شرکت پالایش گاز فجرجم در کمتر از زمان پیش‌بینی شده پایان یافت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, یکی از فعالیت‌های بسیار مهم شرکت پالایش گاز فجرجم، تعمیرات اساسی و نوسازی کوره (هیتر) H -8101 است. در مدت اخیر، فرسودگی این کوره بر روند تولید گاز طبیعی مایع (ال‌پی‌جی) پالایشگاه به‌شدت تاثیر گذاشته بود، بنابراین اداره تعمیرات با کمک دیگر واحدهای فنی و عملیاتی شرکت، پس از اعلام خرابی در تیوب‌های بخش‌هایی از این کوره و از سرویس خارج شدن آن، برنامه‌ای را برای مدت زمان ۳۵ روز طراحی کردند.

این برنامه با در نظر گرفتن دو شیفت عملیاتی و در چند جبهه کاری برای انجام عملیات برشکاری و جوشکاری بیش از ۲۲۰ خط مختلف پایه‌ریزی شد، افزون بر عملیات برشکاری و جوشکاری، بخش عظیمی از پوشش عایقی خطوط و مسیرهای قرار گرفته روی این کوره نیز تعویض شد.

عملیات تعمیرات اساسی و نوسازی کامل H- 8101 برای نخستین بار در پالایشگاه گاز فجرجم به صورت کامل به دست متخصصان پالایشگاه و مطابق استانداردهای جهانی به‌طور ایمن و بدون حادثه در کمترین زمان ممکن انجام شد.

شایان ذکر است، کوره یادشده وظیفه گرم کردن مایعات نفتی را به عهده دارد که به‌منظور جداسازی بخار هیدروکربورهای سبک از مایعات نفتی با هدف تثبیت میعانات و تنظیم فشار بخار مایعات به‌کار می‌رود.

همچنین مطالعه کنید:

بیماری اقتصاد با طبیب دولت درمان نمی‌شود

اتاق بازرگانی تهران برای پنجمین سال متوالی، جشنواره کارآفرینی خود موسوم به «مراسم امین‌الضرب» را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *