صفحه اصلی / سرخط خبرها / اروپایی‌ها حق ندارند ایران را به خروج از برجام تهدید کنند
ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی:

اروپایی‌ها حق ندارند ایران را به خروج از برجام تهدید کنند

کسب و کار نیوز : یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر این‌که «ایران تاکنون یک طرفه به تعهدات برجامی عمل کرده است» گفت: امروز ایران است که باید از جامعه‌ی جهانی طلبکار باشد. این اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بودند که پشت به برجام کرده و بدعهدی نشان دادند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ابوالفضل ابوترابی با اشاره به غیر منطقی بودن انتظار اروپاییان برای پایبندی ایران به تعهدات برجام بیان کرد: اروپایی‌ها تا به امروز هیچ اقدام عملی در خصوص برجام انجام نداده‌اند و صرفا شاهد گفتار درمانی آن ها بوده‌ایم. نه اروپایی‌ها و نه آمریکایی‌ها تا به امروز ذره‌ای به تعهدات خود در برجام عمل نکردند.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ اروپایی‌ها امروز این حق را ندارند که انگشت را به سمت ایران گرفته و بگویند اگر ایران گام چهارم را بردارد ما از برجام خارج می‌شویم. سوال اینجاست که اصلا اروپایی‌ها در برجام به طور عملی بوده‌اند یا نه؟

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکنون تنها ایران بوده که به تعهدات برجامی جامعه عمل پوشانده است. اکنون نیز اروپایی‌ها عملا در برجام حضوری ندارند. امروز ایران است که باید از جامعه بین‌المللی طلبکار باشد که چرا کشورهای اروپایی و آمریکایی به تعهدات خود جامعه عمل نپوشاندند .

وی در ادامه تاکید کرد: آنچه که مسلم است منافع اتحادیه اروپا با آمریکا یکسان است و آنها نیز گامی در برجام نخواهند داشت. امروز بنده معتقدم که ایران باید عزتمندانه در طی بیانیه‌ای از برجام خارج شود و این جامعه‌ی بین‌الملل است که باید به ما پاسخ بدهد.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *