صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / چطور از شر استرس های کاری خلاص شویم؟

چطور از شر استرس های کاری خلاص شویم؟

کسب و کار نیوز - استرس در هر شرایطی برای فرد اثرات مخربی به همراه خواهد داشت. استرس مزمن باعث ایجاد پیامد‌های منفی برای سلامتی فرد می‌شود که شامل فشار بر سیستم ایمنی و افزایش ریسک بیماری‌ها است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، استرس در هر شرایطی برای فرد اثرات مخربی به همراه خواهد داشت. استرس مزمن باعث ایجاد پیامد‌های منفی برای سلامتی فرد می‌شود که شامل فشار بر سیستم ایمنی و افزایش ریسک بیماری‌ها است.
داشتن استرس در محل کار، درست به اندازه عوارض دود سیگار برای بدن شما مضر خواهد بود. ساعات طولانی، حمایت اجتماعی ضعیف در محل کار و وجود تضاد میان زندگی خانوادگی و شغلی می‌تواند روی سلامتی شما تاثیر بگذارد و احتمال ابتلا به انواع بیماری‌ها را در شما افزایش می‌دهد، حتی نرخ مرگ ومیر در میان آن‌هایی که با استرس شغلی زیادی سر و کار دارند، هم بیشتر است.

هرچند بخش زیادی از این استرس، نتیجه سیاست‌های شرکت‌ها و الگوهای آنهاست، اما می‌توان کار‌های بسیاری برای تقویت رضایت شغلی، شادی و سلامتی انجام داد.

برای کاهش استرس و پیامد‌های مضر آن بر سلامتی کارآمدتر کار کنید، از خودتان زیاد کار نکشید، رفت و آمد روزانه‌تان را ارزیابی کنید و کمتر از گوشی هوشمندتان استفاده کنید.

کار برای همه ما مهم است، اما هرگز نباید مهمتر از سلامتی‌مان باشد. اگر شغلتان باعث می‌شود احساس استرس مزمن داشته باشید، علامت این است که باید پیرامون کارتان تغییراتی ایجاد کنید.

همچنین مطالعه کنید:

tavarom

کاهش تورم ملموس نیست

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، اخیرا رئیس جمهور در سخنرانی خود اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *