صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / تازه ترین آمار بازگشت دائمی نخبگان به کشور

١٢٨٠نفر به صورت دائم بازگشته اند

تازه ترین آمار بازگشت دائمی نخبگان به کشور

کسب و کار- معاون مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی در خصوص آخرین وضعیت نخبگان ایرانی غیر مقیم گفت: تاکنون ١٢٨٠نفر از آنها به صورت دائم بازگشته اند و اقدام به راه اندازی ٩٣استارت آپ کرده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید علی حسینی معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بر اساس برنامه ای که از چهار سال پیش در راستای جذب نخبگان ایرانی غیرمقیم داشتیم توانستیم طی ۴ سال نخبگانی را جذب کنیم تا در زمینه علم و دانش فعالیت کنند. وی با بیان اینکه عمدتا این افراد از دانشگاههای برتر بوده اند، عنوان کرد: افرادی که از صد تا چهارصد دانشگاه برتر هستند، بر اساس رزومه انتخاب می شوند و از نظر داشتن شاخص های علمی و فناوری، اقدام در زمینه «های تک»، پتنت خوب و… گلچین می شوند.

حسینی خاطر نشان کرد: تاکنون ۴هزار و ۷۸۰ نفر از متخصصان و ایرانیان خارج کشور پروژه های کوتاه مدت و بلند مدت ارسال و در قالب سخنرانی، پروژه موقت، پروژه خارج از کشور در ایران فعالیت کرده اند. وی ادامه داد: از این تعداد ۱۲۸۰ نفر به صورت دائم به کشور برگشته اند. وی با بیان اینکه این نخبگان در قالب شرکتهای دانش بنیان و استارت اپ ادعا فعالیت می کنند،گفت: تاکنون ۹۳ استارت اپ توسط این نخبگان راه اندازی شده است. معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری گفت:به غیر از راه اندازی استارت اپ، ایجاد شرکتهای دانش بنیان، همکاری با این شرکتها،تدریس در دانشگاه‌ها و …از دیگر فعالیت نخبگان غیر مقیم ایرانی در کشور به شمار می رود.

همچنین مطالعه کنید:

حذف روزمزدها از لیست حمایتی دولت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این بین دولت اعلام کرده که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *