صفحه اصلی / استان ها / نظارت بر آمبولانس‌های خصوصی بیشتر می‌شود
آمبولانس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:

نظارت بر آمبولانس‌های خصوصی بیشتر می‌شود

کسب و کار نیوز: ‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به مشکلاتی که ترافیک در خدمت‌رسانی اورژانس ایجاد می‌کند، گفت: این مشکل با افزایش تعداد پایگاه‌های اورژانس هم حل نمی‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, دکتر حسین کریم با اشاره به سالروز تأسیس اورژانس از ترافیک معابر شهری و ایجاد مشکل در خدمت‌رسانی به موقع اورژانس گفت و تصریح کرد: از همین رو نیاز است که در جاده‌های پر ‌رافیک، مسیری ویژه برای تردد آمبولانس‌ها در نظر گرفته شود.
کریم ادامه داد: بحرانی که ترافیک شهری در به موقع رسیدن اورژانس ایجاد می‌کند با افزایش تعداد پایگاه و یا تعداد آمبولانس مرتفع نمی‌شود چون ممکن است همزمان چندین آمبولانس در ترافیک بمانند و نیاز است اختصاص مسیر ویژه از دستگاه‌های ذی صلاح مثل استانداری پیگیری شود.
وی بر حضور خیرین و استفاده از ظرفیت خیرین در ارتقای ناوبری اورژانس استان تاکید کرد و افزود: بسیاری از خیرین تمایل دارند که با ساخت یک پایگاه اورژانس یا خرید یک آمبولانس در امور خیرخواهانه شرکت کنند و نیاز است مشارکت و نگاه خیرین به فوریت‌های پزشکی‌ جذب شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به برخی از چالش ‎ ‌های موجود در اورژانس هوایی خاطر نشان کرد: برخی چالش‌ها ‌اعم از مکان مناسب جهت بالگرد و دیگر موارد نیاز دارد تا از طریق استانداری حل شود.
کریم بر راه اندازی سیستم «ام سی ام سی» تاکید کرد و افزود: این سیستم که به ارائه هر چه بهتر خدمات اورژانس در استان کمک خواهد کرد حتما با همکاری واحد فناوری اطلاعات راه اندازی شود.
این مسئول در ادامه ضمن تاکید‌ بر ارتباط قوی مرکز فوریت‌ها ‌با سیستم آموزشی تصریح کرد: آموزش‌هایی که در دانشکده فوریت‌های پزشکی انجام می‌شود، باید متناسب با نیاز مرکز فوریت‌های پزشکی باشد که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی آماده کار در سیستم اورژانس پیش بیمارستانی باشند.
وی افزود: باید طرح‌های تحقیقاتی در دانشکده فوریت‌های پزشکی تصویب شود که مشکلی را در فاز عملیاتی و مرکز فوریت‌های پزشکی حل کند، در غیر این صورت ‌این گونه طرح‌های پژوهشی تاثیر بسزایی نخواهد داشت.
کریم در پایان گفت: ‌نظارت بر آمبولانس‌های خصوصی هم باید مورد توجه قرار بگیرد که ارائه خدمات و نحوه ی ارائه استاندارد‌های لازم را داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

نیمار

زندگی من خیلی شبیه زندگی کوبی براینت است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, نیمار، ابرستاره برزیلی باشگاه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *