صفحه اصلی / سرخط خبرها / کاهش تعهدات برجامی در صورت نبود اقدام جدی از سوی اروپایی ها ادامه دارد

نقوی حسینی:

کاهش تعهدات برجامی در صورت نبود اقدام جدی از سوی اروپایی ها ادامه دارد

کسب و کار نیوز - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خروج از برجام برای ما مطرح نیست بلکه ما در صورت نبود اقدام جدی از طرف اروپایی‌های به تدریج تعهدات خود را کاهش می‌دهیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، «سید حسین نقوی حسینی» روز پنجشنبه   در خصوص نزدیک شدن به پایان مهلت اروپایی ها برای اجرای برجام نیز گفت: ما به اروپایی ها اعلام کردهایم که اگر به تعهدات خود عمل نکنند، گام سوم را بر می داریم.

وی در خصوص دیدگاه هایی که خروج از برجام را مطرح می کنند، گفت: خروج از برجام برای ما مطرح نیست بلکه ما در صورت نبود اقدام جدی از طرف اروپایی های به تدریج تعهدات خود را کاهش می دهیم.

نقوی حسینی گفت: وزارت امور خارجه، هر سه ماه یک بار گزارش برجام را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارائه می دهد، وزارت خارجه تاکنون دقیق عمل کرده و هر سه ماه یکبار نیز گزارش های خود را ارسال کرده است، اما در تهیه گزارش ها و قراردادن آن در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی به دلیل اینکه دستور کار اجازه نمی دهد، اختلالاتی وجود دارد.

وی ادامه داد: وجود طرح‌هایی در دستور کار صحن علنی مجلس باعث شده که ما به لحاظ ارائه گزارش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی عقب هستیم، اما وزارت امور خارجه عقب نیست و به موقع گزارشهای خود را ارسال کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره بازدید دوره ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از مراکز هسته ای کشور نیز گفت: بازدید از مراکز هسته ای را در دستور کار قرار داده ایم، هفته گذشته جلسه هیات رییسه کمیسیون هم مطرح شد، دو سه مرکز پیشنهاد شده که برنامه آن را اعلام می کنیم.

به گزارش ایرنا تاکنون چهارده گزارش از وزارت امور خارجه درباره روند اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه شده است.

 

همچنین مطالعه کنید:

بیکاران کرونا در انتظار مقرری ۸۲۵ هزار تومانی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در چهار ماهی که از بحران کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *