پنج شنبه , ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری در کیش با انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک
bank

تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری در کیش با انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک

کسب و کار نیوز-مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک برای تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، مرتضی بانک با اعلام این خبر در مراسم رونمایی از سند راهبردی منطقه آزاد کیش گفت: این تامین مالی که با استفاده از توان بازار سرمایه محقق خواهد شد به منظور توسعه فعالیت های زیربنایی و ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری در جزیره کیش با مشارکت مردم صورت خواهد پذیرفت.
او ادامه داد: بر این اساس، موافقت اصولی با انتشار صکوک به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان با قابلیت افزایش تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان به منظور تامین مالی پروژه های زیر ساختی، همچنین توسعه فعالیت هایی همانند فرودگاه کیش، پروژه های لجستیکی و بندری و همچنین زیرساخت های ICT از سوی سازمان بورس اوراق بهادار کشور صادر شده است.
مرتضی بانک تاکید کرد: استفاده از توان بازار سرمایه و ابزارهای آن نظیر صکوک می تواند نقش مهمی در جمع آوری سرمایه های موجود در کشور و استفاده هدفمند در پروژه های سرمایه گذاری داشته باشد. انتشار صکوک مزیت های متعددی داشته که مهمترین آن ایجاد پل ارتباطی میان دو بازار پول و سرمایه است.
او ادامه داد: از آنجایی که صکوک با پشتوانه دارایی ها منتشر می شود از ریسک کمتری برخوردار است و به همین دلیل هزینه تامین مالی را کاهش خواهد داد.
مشاور رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد با استفاده از دارایی های موجود در دیگر مناطق آزاد کشور، امکان استفاده از این ابزار پویا به منظور توسعه و پیشبرد طرح ها و پروژه های مختلف سرمایه گذاری در این مناطق فراهم شود.

همچنین مطالعه کنید:

توسعه صنایع‌دستی راهکار مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در خراسان جنوبی

توسعه صنایع‌دستی راهکار مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در خراسان جنوبی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری میراث آریا, محمدصادق معتمدیان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *