صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورایعالی اصل ۴۴ است
ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورایعالی اصل ۴۴ است

ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورایعالی اصل ۴۴ است

کسب و کار نیوز - مشاور سازمان خصوصی سازی با بیان این که ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورایعالی اصل ۴۴ قانون اساسی است گفت: افرادی هم در بین مشمول سهام عدالت هستند که از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردارند و شاید نیازمند سود سهام عدالت هم نباشند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سید جعفر سبحانی در مصاحبه با رادیو با بیان این که  تنها شش دهک جامعه در کشور مشمول سهام عدالت هستند افزود: ناگفته نماند از ابتدا هم این طور نبوده که تمامی جمعیت کشور مشمول سهام عدالت شود.

وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون در کشور ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در قالب شش دهک سهامدار سهام عدالت هستند.

مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: این مشمولان به ۲۰ گروه شغلی مختلف از قبیل کارمندان و شاغلان دستگاه های اجرایی، خبرنگاران، بازنشستگان، افراد زیرپوشش کمیته امدادو بهزیستی، روستائیان و عشایر، کارگران فصلی و ساختمانی و غیره تقسیم شده اند.

وی در ادامه افزود: جامانده های سهام عدالت به دو گروه طبقه بندی می شوند گروه نخست کسانی هستند که فرم اولیه ثبت نام سهام عدالت را در سال های ۸۵ و ۸۶ تکمیل اما به دلائلی فرآیند نهایی ثبت نام آنان طی نشده و دسته دوم افرادی هستند که به حق باید مشمول سهام عدالت باشند اما در خارج از این دایره قرار دارند.

سبحانی تصریح کرد: عکس این قضیه هم وجود دارد یعنی افرادی هم اکنون در بین مشمول سهام عدالت هستند که از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردارند و شاید نیازمند سود سهام عدالت هم نباشند.

وی گفت: پنج میلیون نفر از مشمولان هنوز شماره شبای خود را در اختیار سازمان خصوصی سازی برای پرداخت سود سهام عدالت قرار نداده اند شاید عده ای جزء همین گروه باشند.

مشاور سازمان خصوصی سازی افزود: ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورایعالی اصل ۴۴ قانون اساسی به عنوان بالاترین مقام رسمی و قانونی سیاست های اجرایی اصل ۴۴ و سهام عدالت است.

وی در ادامه یادآورشد: واقع مطلب اینکه باید منتظر بود این شورا چه تصمیمی در خصوص جاماندگان سهام عدالت خواهد گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

مالیات ۵۰ درصد اصناف صفر شد/رشد سهم مالیات در تامین مالی دولت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سیدهادی سبحانیان رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.