چهارشنبه , ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / حمایت دولت به سمت کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان بومی یزد می‌رود
Mohammad Ali Talebi

استاندار یزد:

حمایت دولت به سمت کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان بومی یزد می‌رود

کسب و کار نیوز - استاندار یزد با اشاره به اینکه بیکاری فارغ التحصیلات دانشگاهی بزرگترین مشکل حوزه اشتغال استان یزد است، گفت: حمایت دولت به سمت واحدهای کارآفرین برای فارغ التحصیلان بومی می رود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، محمدعلی طالبی ظهر شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین مشکلات اشتغال در استان مربوط به قشر تحصیلکرده است، اظهار داشت: واحدهای صنعتی استان یزد بیشتر برای کارگران ساده اشتغال ایجاد کرده اند که عمده نیروهای مورد نیاز این واحدها نیز از خارج از استان تامین می شود.
وی با بیان اینکه قشر تحصیلکرده استان یزد یا به سایر استانها مهاجرت می کنند یا در یزد بیکار هستند، افزود: برای رفع این مشکل، سیاست‌های دولت تغییر کرده به نحوی که حمایت دولت به سمت واحدهای کارآفرین برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بومی می رود.
نرخ بیکاری در یزد به زیر ۱۰ درصد می رسد
استاندار یزد عنوان کرد: با برنامه های در دست اجرا در حوزه اشتغال استان یزد، نرخ بیکاری استان تا پایان سال ۹۹ به زیر ۱۰ درصد می رسد.
طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته دولت بیان کرد: امسال در هفته دولت در استان یزد ۷۲۰ پرو‍ژه با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام و همبستگی میان گروه های مختلف در سطح استان، تاکید کرد: در سطح استان جلساتی با نیروهای مؤثر گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی برگزار شده و امیدواریم بر اساس سایست ها و برنامه‌های در نظر گرفته شده، حاشیه‌ها را به حداقل برسانیم و در پیشبرد اهداف استان، بتوانیم از ظرفیت همه گروه ها و احزاب استفاده کنیم.
قائل به حل مشکلات خبرنگاران در کسوت یک فرد رسانه‌ای هستم
طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات رسانه های استان یزد تصریح کرد: حاضرم در کسوت استاندار بلکه در کسوت یک فرد رسانه ای، در کنار خبرنگاران و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرگزاری‌ها بنشینم و مشکلات را با همفکری و تعامل حل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید به سمت برگزاری هم اندیشی های تخصصی برویم و در این مسیر از هر پیشنهادی که به تقویت جایگاه رسانه و تقویت ارتباط میان مدیران استان و رسانه منجر شود، استقبال می کنیم.
شاخص‌های ارزیابی مدیران استان یزد تغییر می‌کند
استاندار یزد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارزیابی‌هایی که از مدیران و دستگاه های اجرایی استان یزد به مناسبت هفته دولت انجام می‌گیرد، عنوان کرد: در ارزیابی مدیران شاخص‌هایی را مدنظر قرار دادیم که البته به مذاق برخی مدیران خوش نیامد اما معتقدم ارزیابی‌ها باید مبتنی بر واقعیت‌ها باشد.
وی همچنین با تاکید بر ضرورت پاسخگویی مدیران بیان کرد: در راستای برنامه های حکمرانی خوب، برنامه ای تدوین شده که بخشی از آن مربوط به حوزه رسانه است و در قالب آن برنامه خواهیم دید که پاسخگویی مدیران افزایش می یابد.
طالبی در مورد بحث ساماندهی اتباع خارجی نیز اظهار داشت: بحث ساماندهی، بر اساس نظر کارشناسان امر نیازمند احداث مهمانشهرهای جدید است که این موضوع فعلا در سیاست‌های نظام نیست.

همچنین مطالعه کنید:

رکورد ۴۱/۲ درصدی نرخ تورم

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، از آذرماه سال ۹۷ بانک مرکزی با دستور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *