صفحه اصلی / سرخط خبرها / اژدهای زرد در مسیر کاهش تولید فولاد
imidr00.

اژدهای زرد در مسیر کاهش تولید فولاد

کسب و کار نیوز-تولید فولاد چین در نیمه دوم سال 2019 میلادی کاهش می یابد. این امر به علت کاهش ساخت و ساز و افت حاشیه سود کشور ایجاد شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو، محدودیت های ناشی از شرایط محیطی و افت حاشیه سود فولادسازان منجر به کاهش تولید فولاد چین در نیمه دوم سال جاری میلادی خواهد شد.
در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی تولید فولادخام چین ۴۹۲ میلیون تن و تولید محصولات فولادی ۵۸۷ میلیون تن به ثبت رسید که به ترتیب حاکی از رشد۹٫۹ درصدی و ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است. این در حالی است که چین قصد دارد تولید فولادخام و محصولات فولادی خود را در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی به طور چشمگیر کاهش دهد.

موسسه فیچ پیش بینی می کند، رشد سخت و ساز مسکن در چین در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی کند می شود که این امر موجب افت تولید فولاد این کشور طی مدت مذکور خواهد شد.

همچنین برنامه بهبود کیفیت هوا منجر به ایجاد محدودیت هایی برای فولادسازان و در نتیجه کاهش تولید فولاد به ویژه در استان هبی خواهد شد.

علاوه بر این، در نیمه نخست سال جاری میلادی رشد قیمت سنگ آهن منجر به کاهش چشمگیر حاشیه سود فولادسازان شدکه می تواند بر روند تولید نیمه دوم سال نیز تاثیرگذار باشد.

همچنین مطالعه کنید:

واریز ۴ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال برای بیمه تکمیل درمان بنیاد شهید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، امید حاجتی مدیرعامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *