صفحه اصلی / سیاسی / دولت / سخنگوی دولت دعوت کاخ سفید از ظریف را تایید کرد

سخنگوی دولت دعوت کاخ سفید از ظریف را تایید کرد

کسب و کار نیوز - سخنگوی دولت درباره تحریم ظریف توسط آمریکا گفت: اینکه ادعای مذاکره کنند اما وزیر خارجه آن مملکت را تحریم کنند مضحک است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره اقدام اخیر آمریکا در تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: تحریم ظریف تهاجم به یک شخص نیست تهاجم به یک ملت و بنیان است.

وی افزود: این تهاجم چنان ناشیانه و نسنجیده است که جامعه ما را پشت سر ظریف قرار داد و متحد شدیم. آمریکا هنوز از اعتیاد کودتاگرایی رهایی نیافته و این خصلت در هیئت حاکمه آمریکا جاری است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: این اقدام آمریکا اتفاق بی‌سابقه در تاریخ دیپلماسی حهان است. اینکه ادعای مذاکره کنند اما وزیر خارجه آن مملکت را تحریم کنند مضحک است. در دیدار یک‌ سناتور از او‌ دعوت می‌کنند که به ملاقات بیایید و بلافاصله او را تحریم می‌کنند. ظریف مسئول سیاست خارجی و‌ مسئول دیپلماسی عمومی و هر‌نو‌ع دیپلماسی است و‌ همه مسیرهای دیپلماسی از مسیر ایشان می‌گذرد.

به گزارش تسنیم، روز گذشته نشریه آمریکایی نیویورکر اعلام کرده بود که وزیر خارجه جمهوری اسلامی طی ماه گذشته برای دیدار با رئیس جمهور ایالات متحده در کاخ سفید دعوت شده است. (مطالعه بیشتر)

ربیعی درباره اظهارات معاون حقوقی قوه قضاییه مبنی بر اینکه مسئولانی که فرزندانشان خارج از کشور تحصیل می‌کنند استعفا دهند، گفت: دیدگاه شخصی ایشان بوده، هرچیزی به قانون تبدیل شود ما موظف به اجرای قانون هستیم و‌ ما تبعیت می‌کنیم اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد بحث رانت است. هرکسی از هر فرصتی به صورت رانت برای تحصیل در خارج استفاده کرده محکوم است بنظرم هرکسی هم‌ را می‌شناسید اعلام‌کنید و‌ قابلیت پیگرد دارد.

همچنین مطالعه کنید:

بدترین رتبه ایران در شاخص رفاه لگاتوم

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران در پنجمین نشست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *