صفحه اصلی / استان ها / گام دوم طرح تحول سلامت در راه است
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در اورامانات

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در اورامانات

گام دوم طرح تحول سلامت در راه است

کسب و کار نیوز: گام دوم طرح تحول سلامت تقدم پیشگیری بر درمان به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آیین بیمارستان جدید قدس پاوه با گام دوم طرح تحول سلامت در راه استاشاره به اینکه زیباتر از طبیعت حیرت‌انگیز اورامانات، روح باصفای مردم اورامانات است که باید آن را بر لوح دل نگاشت گفت:وقتی پای عشق به اهل بیت (ع) و پیامبر اکرم (ص) به میان می‌آید عظمت همدلی شیعه و سنی جلوه گر میشود.
نمکی در ادامه افزود: استان کرمانشاه از استان‌های پیشرو در موضوع بهداشت و درمان است و در دوران دولت تدبیر و امید کار‌های بزرگی برای کاهش هزینه‌های درمان انجام شد. گام دوم طرح تحول سلامت تقدم پیشگیری بر درمان به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه رفاه مرزنشینان ضامن امنیت کشور است تصریح کرد: اگر صدای خنده‌های شاد مرزنشینان در شهر‌های مرزی طنین انداز شود، نیاز به صدای پوتین سربازان و حضور نظامیان در مناطق مرزی کاهش می‌یابد.
نمکی با تاکید بر اینکه برای توسعه عدالت در بخش سلامت باید در نقاط کم برخوردار و مرزی اقدام به سرمایه گذاری کنیم که افتتاح بیمارستان شهر مرزی پاوه در این راستا می باشد.
وی گفت: در دولت دکتر روحانی در حوزه توسعه زیرساختهای نظام سلامت، رسیدگی به بیماران خاص و کاهش پرداخت از جیب مردم کارهای بزرگی انجام شده است که قابل تقدیر می باشد.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افزود: بعد از انقلاب شاهد دستاوردهای بزرگی در حوزه سلامت در کشور بودیم که از آن جمله می توان به کاهش مرگ و میر زنان و کودکان، کاهش بیماری های واگیردار اشاره کرد و امروز نیز شاهد کنترل بیماری های غیر واگیردار در کشور هستیم.
وی به موفقیت وزارت بهداشت در اجرای طرح کنترل فشار خون اشاره کرد و گفت: دبیرکل سازمان جهانی بهداشت این دستاورد بزرگ و مهم را در شرایط تحریم به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت.
نمکی در ادامه از اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان پاوه خبر داد و گفت: پیگیر توسعه ساختمان های بهداشتی و درمانی، اختصاص نیروی متخصص مورد نیاز و تامین نیروی انسانی بیمارستان پاوه هستم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اعلام کرد، هیات دولت پیگیر بحث ثبت جهانی منطقه اورامانات است و همچنین بحث اشتغال در مناطق مرزی استان کرمانشاه را پیگیری می کنم.
بیمارستان پاوه در زمینی به مساحت ۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع امروز با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در پنج طبقه به بهره برداری رسید.
در پایان نمکی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای حصر پاوه گفت: از تلاش‌های ارزنده نیرو‌های ارجمند نظامی و انتظامی در پاسداری از مرز‌های کشور قدردانی میکنم و بر خاک پاک پاوه قهرمان و شهدای گلگون کفن این شهر مقاوم بوسه میزنم.

همچنین مطالعه کنید:

maskan

افزایش وام مسکن روی میز شورای پول و اعتبار

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، با این حال برای تقویت این بازار و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *