صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / سامانه تولید رمز یک‌بار‌ مصرف بانک اقتصادنوین معرفی شد

روابط عمومي بانک اقتصادنوين:

سامانه تولید رمز یک‌بار‌ مصرف بانک اقتصادنوین معرفی شد

کسب و کار نیوز- بانک اقتصادنوين در راستاي ارتقاي امنيت خدمات مبتني بر کارت، سامانه توليد رمز يک‌بار مصرف "ارس" را معرفي کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، سامانه تولید رمز “ارس” امکان صدور رمز اول و دوم کارت را به‌صورت یک‌بار مصرف فراهم کرده است. زمان استفاده از هر رمز تنها ۶۰ ثانیه است و پس از این زمان رمز تولید شده منقضی می‌شود. از ویژگی‌های بارز این سامانه تولید رمز به‌صورت آفلاین است که استفاده از “ارس” در موقعیت‌های مختلف را تسهیل می‌کند.
مشتریان بانک اقتصادنوین می‌توانند هنگامی که در استفاده از رمزهای اول و دوم ایستای کارت خود احساس امنیت نمی‌کنند، مانند خرید اینترنتی از سایت‌های ناشناس، فروشگاه‌های کم‌اعتبار، پایانه‌های فروش موبایلی مورد استفاده به‌صورت سیار، فروشگاه‌هایی که امکان ورود رمز از دارنده کارت سلب می‌شود و همچنین خودپردازهای مشکوک، در کسری از ثانیه رمز یک‌بار مصرف کارت خود را دریافت و از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است رمزهای ایستای اول و دوم کارت‌های مشتریان همواره فعال بوده و صدور رمز یک‌بار مصرف موجب تغییر آن‌ها نمی‌شود.
قفل خودکار برنامه در یک بازه زمانی مشخص و قابل تنظیم، امکان احراز هویت دو مرحله‌ای، کپی کردن رمزهای تولید شده، از کار افتادن برنامه در صورت اشتباه وارد کردن رمز یا الگوی اشتباه پس از پنج بار متوالی از دیگر قابلیت‌های سامانه “ارس” است؛ ضمن این‌که برای استفاده از آن تنها هنگام ثبت‌نام به اینترنت نیاز خواهید داشت.
هم‌وطنان عزیز می‌توانند برای دریافت و نصب اپلیکیشن “ارس” به آدرس www.enbank.ir/arasمراجعه فرمایند و پس از دریافت نرم‌افزار، برای فعال‌سازی آن به یکی از شعب بانک اقتصادنوین مراجعه کنند.
همچنین کارشناسان مرکز ۲۴ ساعته ارتباط با مشتریان بانک اقتصادنوین به شماره ۴۸۰۳۱۰۰۰-۰۲۱ آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات ‌احتمالی مشتریان هستند.

همچنین مطالعه کنید:

بیش از ۷۰ درصد تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

در دو ماهه نخست امسال مجموعا بیش از ۲۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *