صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / حمایت از محققان پژوهش های درمان محور در حوزه استخوان و مفصل
حوزه استخوان و مفصل

حمایت از محققان پژوهش های درمان محور در حوزه استخوان و مفصل

کسب و کار نیوز : رییس آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: از محققان پژوهش های درمان محور در حوزه استخوان و مفصل حمایت می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دکتر علی مرادی درخصوص فعالیت های این آزمایشگاه گفت: آزمایشگاهحمایت از محققان پژوهش های درمان محور در حوزه استخوان و مفصل مطالعات استخوان و مفصل مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با جذب اعتبارات اهدایی و همیاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، کار خود را از ابتدای سال ۱۳۹۷ شروع کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: این آزمایشگاه به پژوهش های درمان محور در حیطه های مهندسی بافت، بیومواد و بیومکانیک اختصاص یافته است و اولین آزمایشگاه تحقیقاتی از نوع خود در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود.
وی هدف از راه اندازی این آزمایشگاه را فراهم آوری زیرساخت های پژوهشی برای همگرائی محققین علوم پایه و متخصصین بالینی کلیه رشته‌های مرتبط با مطالعات مفصل و استخوان دانست و گفت: در این آزمایشگاه تلاش می شود تا ایده‌های بالینی به پروژه‌های تحقیقاتی عینی تجربی تبدیل و پس از طی تست‌های آزمایشگاهی وارد مرحله تولید محصولات فناوری و ایجاد استارت اپ های تجاری شوند.
مرادی خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه ضمن استقبال از تمامی محققین و صاحبان ایده در حوزه مطالعات استخوان و مفصل، آمادگی ارائه دوره های کارآموزی و انجام پروژه‌های دانشجوئی در رشته‌های مهندسی بافت، زیست مواد مهندسی پزشکی، بیومکانیک را دارد.
وی به برخی از پروژه های در حال اجرای این آزمایشگاه هم اشاره کرد و گفت: طراحی، ساخت، و بهینه سازی مش بخیه تاندون های ظریف، ساخت و بهینه سازی داربست های غضروفی با منشاء ماتریکس غضروفی، طراحی، ساخت و بهینه سازی داربست با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی، اصلاح سطح آنتی بیوتیکی شانزپین های ارتوپدی و ساخت و بهینه سازی بیدهای آنتی بیوتیکی از جمله پروژه های در حال اجرا است.
مرادی که ریاست آزمایشگاه جامع تحقیقاتی شرق کشور در پژوهشکده بوعلی مشهد را نیز بر عهده دارد، از راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت و ارائه خدمات آزمایشگاه جامع تحقیقات علوم پزشکی مشهد خبر داد و گفت: از جمله تجهیزات و خدمات قابل عرضه در آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل می‌توان به دستگاه های الکتروریسی، تستر مکانیکی، پرینتر سه بعدی، فیوم هود، میکروسکوپ نوری، وکیوم آون ، هات پلیت و استیرر مغناطیسی و سانتریفیوژ اشاره کرد که این خدمات به زودی از طریق سامانه یکپارچه مدیریت و ارائه خدمات آزمایشگاه جامع تحقیقات علوم پزشکی مشهد در دسترس عموم پژوهشگران خواهند بود.

همچنین مطالعه کنید:

ورود بیش از 100 حوضه آبریز به داخل کلات

ورود بیش از ۱۰۰ حوضه آبریز به داخل کلات

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مهدی ناصری عنوان کرد: به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *