صفحه اصلی / استان ها / پذیرش و بستری ۶ هزار گردشگر سلامت در بیمارستان های مشهد
بیمارستان

پذیرش و بستری ۶ هزار گردشگر سلامت در بیمارستان های مشهد

کسب و کار نیوز : معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: سالانه شش هزار گردشگر سلامت از کشورهای مختلف در بیمارستان های مشهد پذیرش و بستری می شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، دکتر شاپور بدیعی افزود: این تعداد با احتساب خدمات سرپایی به گردشگرانپذیرش و بستری ۶ هزار گردشگر سلامت در بیمارستان های مشهد سلامت به ۲۰ هزار نفر می رسد.
وی ادامه داد: بیشتر گردشگران سلامت از کشورهای کویت، بحرین، قطر، عراق، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان با هدف بهره مندی از خدمات درمانی به مشهد سفر می کنند.
این مسوول با بیان اینکه جراحی قلب باز، جراحی عروق، جراحی عمومی، ارتوپدی، خدمات پوست، مو و زیبایی، خدمات دندان پزشکی، زنان و نازایی، بیشترین نیازهای درمانی گردشگران سلامت را تشکیل می دهند، تصریح کرد: نرخ خدمات درمانی ارائه شده به گردشگران خارجی تقریبا حدود دو برابر سایر بیماران است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این که تاکنون ۱۲ بیمارستان فعال در مشهد مجوز پذیرش گردشگری سلامت را دریافت کرده اند گفت: بر این اساس بیمارستان های رضوی، جواد الائمه(ع)، بنت الهدی، سینا، مهر، طالقانی، پاستور، اکبر، امام رضا(ع)، قائم(عج)، آریا و امام زمان(عج) در مشهد از وزارت بهداشت مجوز IPD و پذیرش بیماران خارجی را دریافت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: هم اینک ۱۴ شرکت گردشگری سلامت در خراسان رضوی دایر است که این شرکت ها حلقه واسط بین بیماران و مراکز درمانی هستند و خدمات درمانی و گردشگری را از مبدأ تا مقصد به بیماران خارجی ارائه می دهند.
بدیعی تصریح کرد: با وجود این بسیاری از گردشگران سلامت از مسیرهای غیرحرفه ای به پزشکان معرفی می شوند که اقدامی آسیب زاست؛ به همین دلیل به تدریج بیمارستان ها و مراکز درمانی مجاب خواهند شد به جای پذیرش بیماران از طریق واسطه های بدون مجوز، از طریق شرکت های گردشگری بیماران را پذیرش کنند.

همچنین مطالعه کنید:

انتشار گزارشات مالی نهایی فصل دوم ۲۰۲۱ ال‌جی

شرکت راه‌کارهای تهویه مطبوع و لوازم‌خانگی ال‌جی درآمد خود در سه‌ماهه دوم را ۶.۸۱ تریلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *