صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / ورود شناور تایدواتر به آب‌های بین المللی پس از رفع توقیف

ورود شناور تایدواتر به آب‌های بین المللی پس از رفع توقیف

کسب و کار نیوز- با پیگیری‌ های مستمر شرکت تایدواتر خاورمیانه، شناور «اروند تاید ۱۰۰۰» پس از توقیف نزدیک به ۱۰ ماه در بندر الشعیبیه کویت سرانجام رفع توقیف و به سوی آب های سرزمینی کشور حرکت کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، شرکت تایدواتر خاورمیانه روز دوشنبه اعلام کرد: اوایل سال ٩٧ پیش از واگذاری مالکیت این شرکت به بخش خصوصی، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ به شرکت الارتیاح برای مدت ۱۸۰ روز به اجاره چارتری واگذار شد که پس از اتمام پروژه و در هنگام خروج شناور از آب‌های تحت کنترل کویت بر طبق مجوز دریافتی از بندر الشعیبیه آن کشور، این شناور توسط گارد ساحلی بندر مذکور توقیف و به مدت حدود ۱۰ ماه در این بندر نگهداری شد.

با پیگیری‌های مستمر شرکت و سهامدارانش و با همکاری دادگاه و قوه قضائیه کشور کویت و سایر نهادهای ایرانی دخیل در پیگیری این پرونده، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ سرانجام رفع توقیف شد و پس از برائت از اتهام های بی اساس مطرح شده، شب گذشته به سوی آب‌های سرزمینی ایران حرکت خود را آغاز کرد.
این شناور هم اکنون با ورود به آب های بین المللی مسیر خود را به سوی کشور ادامه می دهد
شناور مذکور دارای یک جرثقیل ۱۰۰۰ تنی است که یکی از کلیدی ترین تجهیزات دریائی در عرصه صنایع فراساحلی کشور به حساب می آید. این چرثقیل به لحاظ ویژگی ها و قابلیت های عملیاتی کم نظیر آن، بخش عمده ای از نیاز صنایع فراساحل و نفت و گاز کشور را پوشش می دهد.
اروند تاید ۱۰۰۰ اجرای پروژه های عظیم ملی و بین‌المللی از جمله نصب جکت نفتی F4 واقع در میدان نفتی رشادت، نصب سازه فوقانی (LQ) سکوی FX در حوزه نفتی فروزان و نصب پل عظیم معلق در بندر الزور کویت را در کارنامه خود دارد.
علاوه بر سوابق مذکور، شناور اروند تاید ۱۰۰۰ در راستای اجرای پروژه های ملی و پروژه های سالویج و سایر پروژه ها در داخل کشور مورد استفاده قرار گرفته است.
شرکت تایدواتر خاورمیانه در راستای احقاق حقوق خود و سهامداراش، اقدامات لازم را به منظور اخذ غرامت از مقامات بندری کویت به علت توقف بی جهت این شناور در دستور کار قرار خواهد داد.

همچنین مطالعه کنید:

محبوب‌ترین خانه‌ها از نظر خریداران مسکن چه خانه‌هایی است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد در تیرماه امسال ۵ هزار و ۷۰۱ فقره معامله مسکن به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *