صفحه اصلی / سرخط خبرها / قطار گردشگری روی ریل همدان
گردشگری

قطار گردشگری روی ریل همدان

کسب و کار نیوز- نزدیکی همدان به پایتخت در طول سال می تواند بر ورود گردشگران تهرانی به همدان بیفزاید که این امر خروج همدان از فصلی بودن گردشگری را نوید می دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است این قطار هفته ای یک سفر به همدان داشته باشد و در هفته های آینده تورهای ۲ و اقامت یک شب گردشگران در استان رقم خواهد خورد. قطار رفت و برگشت تهران – همدان حدود ۳۰۰ گردشگر را از تهران به همدان منتقل می کند که مسافران آن در قالب سفری یک روزه از جاذبه های تاریخی و طبیعی همدان خواهند کرد.

با توجه به نزدیکی همدان به تهران استفاده از زیرساخت های مناسب حائز اهمیت است و این زیرساخت های ارتباطی نظیر راه آهن، فرودگاه و آزادراه می تواند در معرفی ظرفیت های گردشگری همدان تاثیرگذار باشد.

صنعت گردشگری ظرفیت بسیار بالایی برای رشد و توسعه جوامع است که عوامل محیطی و انسانی می توانند شکوفایی آن را رقم بزنند، اما استان همدان با یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری آنگونه که باید جایگاه خود را در این بخش بدست نیاورده است.

در چند سال گذشته مسئولان استان همدان با اجرای طرح های گردشگری سعی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشتند که برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ در این بین ننقش بسزایی داشت.

یکی از عواملی که تا کنون بر رشد صنعت گردشگری همدان تاثیر گذار بوده پیگیری مسئولان اجرایی و تاکید استاندار همدان به توسعه صنعت گردشگری بوده که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و توسعه استان همدان را جذب گردشگران داخلی و خارجی و سرمایه گذاران گردشگری می داند.

راه اندازی قطار گردشگری همدانروزهای پایانی سال ۹۷ قطار همدان – تهران و بالعکس با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت، فعالیت خود را آغاز کرد. این قطار در مدت سه ساعت و ۲۰ دقیقه مسیر همدان-تهران را درمی نوردد. هر کدام از این قطارها با داشتن صندلی اتوبوسی بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ مسافر را جابجا می کنند.

تهران و بالعکس در ماه های اخیر به دلیل استقبال کم شهروندان با مشکلاتی مواجه شد از همین حیث مسئولان به دنبال راهکاری برای جذب بیشتر شهروندان و گردشگران از این خطوط ریلی بودند که راه اندازی قطار گردشگری یکی از بهترین شیوه ها معرفی شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در این ارتباط می گوید: در راستای جذب بیشتر گردشگران، نخستین قطار گردشگری همدان با ۱۸۰ مسافر از تهران به همدان رسید.

علی خاکسار افزود: این گروه گردشگر یک تور یک روزه همدانگردی را تجربه خواهند کرد.

وی ادامه داد: گردشگران این قطار با هدف بازدید از دهکده تفریحی و توریستی به همدان سفر کرده که ساعات زیادی را در این منطقه خواهند بود و در پایان بازدید کوتاهی از سایر جاذبه های گردشگری شهر همدان خواهند داشت.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی: برای عیب و نقص‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری صبح یکشنبه در آخرین جلسه هیات دولت دوازدهم اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *