صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / کاهش ۵۳۶ واحدی شاخص بورس تهران

کاهش ۵۳۶ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 536 واحدی به رقم 248 هزار و 716 واحد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات سه‌‌شنبه ۱۸ تیر ۹۸، ۵۳۶ واحد عقب‌نشینی داشته و به رقم ۲۴۸ هزار و ۷۱۶ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۱۳ واحد رشد کرده و به رقم ۶۱ هزار و ۴۳۰ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار که ناشی از میانگین قیمت سهام در تعداد سهام شرکت‌های حاضر در بورس است به بیش از ۹۳۳ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۳٫۲ میلیارد برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب ۳۰۲ هزار نوبت معامله و به ارزش بیش از ۱۱۷۰ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۱۵۰ واحد افت کرده و به رقم ۶۹ هزار و ۶۵۲ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۷۷ واحد تقویت شده و به رقم ۴۱ هزار و ۷۸۶ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور ۱۰۱۶ واحد کاهش یافته و به رقم ۲۷۸ هزار و ۷۸۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس ۴۸۰ واحد کاهش یافته و به رقم ۱۸۴ هزار و ۱۱ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود ۶۸۴ واحد عقب‌نشینی داشته و به رقم ۴۹۱ هزار و ۳۵۱ واحد رسید.

امروز نمادهای وامید، کچاد بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشته و در مقابل نمادهای فولاد، همراه، شبندر، شبنا، شبریز بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته است.

امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار تهران اقبال بیشتری به شرکت‌های گروه بانک، خودرو، فولاد و شرکت‌های تأمین اجتماعی داشته‌اند. نمادهای پربیننده در بورس اوراق بهادار تهران شامل بانک تجارت با قیمت پایانی هر سهم ۴۱۰ ریال، سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، لیزینگ رایان سایپا، سرمایه‌گذاری صدر تأمین بودند.

به گزارش فارس، در فرابورس ایران نیز شاخص کل امروز با ۳ واحد افزایش به رقم ۳۲۲۲ واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از ۱٫۶ میلیارد اوراق حق تقدم و سهام در قالب ۲۳۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۸۸۶ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای تأثیرگذار در تقویت شاخص فرابورس شامل میدکو، مادیرا، بمپنا، حخزر بوده‌اند و نمادهای کگوهر، هرمز، شراز بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورس شامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بانک دی، کشت و صنعت شریف‌آباد، توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، صنایع کاغذ پارس و سیمان لار سبزه‌وار بوده‌اند.

امروز با پیام ناظر بازار نمادهای لابسا مربوط به شرکت‌های آبسال، نماد سپنتا مربوط به صنعتی سپنتا متوقف شدند، همچنین در پیام دیگری نمادهای شفا مربوط به سرمایه‌گذاری شفا، بترانس، ایران ترانسفو، شفن، پتروشیمی فناوران، ولساپا، خزامیا مربوط به خودروسازی زامیاد، ثاباد، مجتمع توریستی و رفاهی آبادگران ایران نیز با پیام ناظر بازار برای برگزاری مجمع عمومی سالانه متوقف شدند.

نماد سغرب مربوط به سیمان غرب نیز با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف متوقف شد. نماد کسرا مربوط به شرکت سرامیک صنعتی اردکان بازگشایی شد، نماد خگستر، شرکت‌های گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، نماد کپارس مربوط به کاشی پارس بعد از برگزاری مجمع عمومی بازگشایی شدند. در پیام دیگری از ناظر بازار نماد سخاش مربوط به سیمان خاش، سهگمت مربوط به سیمان هگمتان، نماد دفارا مربوط به داروسازی فارابی بازگشایی شدند.

با پیام ناظر نماد بکام مربوط به تولیدی شهید قندی بازگشایی شد توقف نماد پردیس مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری پردیس با پیام ناظر بعد از تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام متوقف شد. توقف نماد حپترو مربوط به شرکت حمل‌ونقل پتروشیمی به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت با پیام ناظر انجام شد.

همچنین مطالعه کنید:

اصلاح سیاست تخصیص ارز دولتی

سرمقاله زمانی که دولت خبر تخصیص ارز دولتی یا همان ارز ۴۲۰۰ تومانی را اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *