صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / رشد ۱۰۲ درصدی خدمات صندوق ضمانت به صادرکنندگان

رشد ۱۰۲ درصدی خدمات صندوق ضمانت به صادرکنندگان

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: علی‌رغم آنکه آمار صادرات ۳ ماهه نخست امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته، ولی عملکرد صندوق ضمانت صادرات رشدی ۱۰۲ درصدی را در ارائه خدمات خود به صادرکنندگان ثبت کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، افروز بهرامی در همایش ملی تامین مالی صادرات، بیمه و سرمایه‌گذاری، با اشاره به اهمیت صادرات غیرنفتی اظهار کرد: صندوق ضمانت صادرات در سال گذشته، شاهد رشد ۷۰ درصدی در ارائه خدمات خود داشت و امسال نیز علی‌رغم آنکه آمار صادرات ۳ ماهه، نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته، ولی عملکرد صندوق ضمانت صادرات رشدی ۱۰۲ درصدی را در ارائه خدمات خود به صادرکنندگان ثبت کرده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات اضافه کرد: شرایط ارزی و اقتصادی در سال گذشته گرچه باعث کاهش قدرت خرید مردم و مشکلات معیشتی شد ولی افزایش نرخ ارز در عین حال فرصت مناسبی برای توسعه صادرات ایجاد کرد و علاوه بر کاهش رونق قاچاق کالا در کشور، باعث افزایش جذابیت صادراتی شد.

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت صادرات، ریسک‌های سیاسی و تجاری را برای صادرکنندگان کشور کاهش می‌دهد افزود: به خصوص در شرایط فعلی که بانک‌ها در گشایش اعتبارات اسنادی یا همان ال‌سی با مشکل روبرو هستند بیمه‌نامه‌های این صندوق می‌تواند در قراردادهای صادراتی جایگزین ال‌سی شود.

بهرامی ادامه داد: حتی با توجه به آنکه ضمانت نامه‌های صندوق ضمانت صادرات جزو وثائق مورد اعتماد سیستم بانکی است، صادرکنندگان دارنده این ضمانت‌نامه‌ها می‌توانند در دریافت تسهیلات ارزی و ریالی به ترتیب تسهیلاتی با یک درصد و ۲ درصد بهره کمتر از سیستم بانکی اخذ کنند.

به گفته مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات، یکی از ماموریت‌های جدی این صندوق، خرید دین اسناد صادراتی است.

همچنین مطالعه کنید:

واردات ۱۳۰ میلیون دلار کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کدام «سایر»؟!

اختلاف بین آمار گمرک ایران و بانک مرکزی در رابطه با جریان تامین ارز واردات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *