صفحه اصلی / اقتصادی / صنعت و معدن / تاجیکستان تا ۴۰درصد از سیمان تولیدی را صادر می کند

تاجیکستان تا ۴۰درصد از سیمان تولیدی را صادر می کند

تولیدکنندگان سیمان تاجیکستان طی 5 ماهه نخست سال جاری میلادی یک میلیون و 575 هزار تن سیمان تولید کردند. این کشور به رغم حجم پایین تولید، طی سال های اخیر توانسته تا 40 درصد از محصول خود را به کشورهای اطراف صادر کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو، به نقل از وب سایت Cement News، تولید سیمان در تاجیکستان از یک میلیون و ۴۷۳هزار تن در ۵ ماهه نخست ۲۰۱۸ میلادی به یک میلیون و ۵۷۵ هزار تن در مدت مشابه سال جاری میلادی افزایش یافت.
مجموع تولید سیمان تاجیکستان در سال۲۰۱۸ میلادی ۳ میلیون و ۸۴۴ هزار تن اعلام شده است. از این میزان ۶۱۹ هزار تن صادر شد که حاکی از رشد ۵۳ هزار تنی نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی است. همچنین ظرفیت تولید سیمان تاجیکستان ۴٫۷ میلیون تن در سال اعلام شده است. این کشور سال قبل بیش از ۶۵ میلیون دلار سیمان صادر کرد.

طی سال ۲۰۱۸ میلادی ازبکستان با واردات ۳۴۶ هزار تن سیمان، بزرگترین واردکننده این محصول از تاجیکستان بود. پس از آن، بیشترین میزان واردات سیمان ازتاجیکستان، ۲۴۶ هزار تن به افغانستان و ۲۴هزار و۵۰۰ تن به قرقیزستان گزارش شده است.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ۸ درصدی نرخ موثر تسهیلات مالی و‌ تسویه کامل بدهی های ارزی معوق/ کاهش ۷۰ درصدی بدهی خودرویی سایپا به مشتریان/ زیان انباشته نتیجه قیمت گذاری دستوری در خودروسازی است

به گزارش سایپانیوز، با وجود آنکه گزارش های مالی منتشر شده از عملکرد سایپا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *