صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / کارت کنکور ۹۸ از امروز توزیع می‌شود

سازمان سنجش:

کارت کنکور ۹۸ از امروز توزیع می‌شود

کسب و کار نیوز- کارت شرکت در جلسه آزمون سراسری سال ۹۸ از ظهر امروز یکشنبه ۹ تیر ماه توزیع می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ از امروز یکشنبه ۹ تیر ماه ۹۸ ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا روز چهارشنبه ۱۲ تیر ماه ۹۸ برای دریافت کارت شرکت در آزمون فرصت دارند.

آزمون سراسری سال ۹۸ برای داوطلبان گروه­‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج­شنبه ۱۳ تیر ماه ۹۸، داوطلبان گروه آزمایشی هنر بعدازظهر پنج­شنبه ۱۳ تیر، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۱۴ تیر و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ماه ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد.

متقاضیان شرکت‌ در آزمون‌، برای دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (۱۲ رقم) و شماره شناسنامه  یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام (۱۶ رقمی) و نام و نام‌خانوادگی، کد ملی و سریال شماره شناسنامه، پرینت کارت شرکت در آزمون را دریافت کنند.

داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی نسبت به دریافت پرینت کارت گروه آزمایشی دوم یا گروه آزمایشی دوم و سوم “هنر و زبان‌های خارجی” اقدام کنند.

سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای فرایند دریافت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ و نحوه رفع نقص احتمالی کارت‌ها را توضیح داده است.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

  برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس­دار و ارائه آن الزامی است.

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش، و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت­ نام اقدام کنند و قبل از آن باید نسبت به عضویت در سیستم اقدام کنند.

در صورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام کنند:

داوطلبان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ‌التحصیلان سال ۱۳۸۴ به بعد) یا پیش‌دانشگاهی (فارغ‌التحصیلان سال ۱۳۹۱ به بعد)  هستند همچنین داوطلبان نظام آموزشی جدید “۶٫۳٫۳” که دیپلم خود را در سال ۱۳۹۸ اخذ می‌کنند و نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، سال و بخش محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی، عنوان مدرک پیش‌دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی، کد دانش آموزی مقطع پیش‌دانشگاهی مغایرت مشاهده کردند برای پیگیری حداکثر تا تاریخ ۱۶ تیر ماه ۹۸ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام  کنند.

 مجدد سوابق تحصیلی تمام داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی ” به ویژه نمرات داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶٫۳٫۳” از تاریخ ۲۰ تیر ماه ۹۸ برای مشاهده بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت بنابراین داوطلبان لازم است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در سوابق تحصیلی خود، تا تاریخ  ۲۳ تیر ماه برای پیگیری و اصلاح مغایرت به مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه کنند.

داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند چنانچه مغایرتی در اطلاعات شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش‌دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرت مشاهده کردند لازم است برای اصلاح این موارد حداکثر تا تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۸ منحصراً به سایت اینترنتی سازمان سنجش “قسمت ویرایش اطلاعات” مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

 داوطلبان درصورتیکه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۲، ۶، ۸، ۹ ، ۱۰ و ۱۱ “جنس، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت، بهیار و نظام آموزشی” کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند باید از روز سه‌شنبه ۱۱ تیر تا روز چهارشنبه ۱۲ تیر ماه ۹۸ از ساعت ۸٫۳۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر “کارت ملی  یا شناسنامه عکس­دار” شخصاً به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص مراجعه کنند.

اگر کارت شرکت در آزمون داوطلب دارای اشکالاتی از جمله فاقد مُهر عکس، واضح نبودن عکس، درج عکسی به جزء عکس داوطلب  باشد باید از روز سه‌شنبه ۱۱ تیر تا روز چهارشنبه ۱۲ تیر ماه از ساعت ۸٫۳۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ با همراه داشتن دو قطعه عکس ۳٫۴، کارت ملی یا شناسنامه عکسدار شخصاً به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه مراجعه کنند.

در صورتیکه در این خصوص کارت داوطلب دارای اشکال است  و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام نکند مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملب یا اصل شناسنامه عکس­دار الزامی است.

 در حوزه­­‌های امتحانی صبح‌­ها رأس‌ ساعت‌  ۷ صبح و بعدازظهرها رأس ساعت ۱۴٫۳۰ بعدازظهر بسته خواهد شد و شروع فرآیند برگزاری آزمون صبح‌­ها رأس ساعت ۷٫۳۰  و بعداز ظهرها رأس سااعت ۱۵ است بنابراین از ورود داوطلبان پس از بسته شدن در حوزه‌های امتحانی ممانعت به‌عمل خواهد آمد.

 هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط‌، لازم است اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس­دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته‌ باشد.

داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، وسایل محاسباتی و هرگونه وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه حافظه‌دار (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و …)، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون خودداری کنند.

همچنین مطالعه کنید:

ابهامات ورود ارزهای دیجیتال به تجارت خارجی ایران چیست؟/ثبت سفارش واردات با رمز ارزها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، کشورهای توسعه یافته نظیر چین و ژاپن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.