صفحه اصلی / اقتصادی / ضرورت ارایه گزارش‌های امیدبخش رسانه‌ها به مردم
ضرورت ارایه گزارش‌های امیدبخش رسانه‌ها به مردم

وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد:

ضرورت ارایه گزارش‌های امیدبخش رسانه‌ها به مردم

وزیر صنعت، معدن و تجارت: رسانه‌ها از واحد‌های صنعتی فعال، گزارش‌های امیدبخش به مردم ارایه دهند

به گزارش کسب و کار نیوز، رضا رحمانی پس از بازدید از واحد‌های تولیدی اسلامشهر، تصریح کرد: واحد‌های خوب صادرات گرایی در این شهرستان داریم و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و بازدید‌هایی که بود از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفتیم. وی با تاکید بر ضرورت رفع موانع و تسهیل امور بیشتر این واحدها، افزود: مسایل مطرح و اقدامات لازم در ستاد اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده است.
وزیر صمت با اشاره به نامگذاری سال به رونق تولید، گفت: هم حفظ وضعیت واحد‌ها و هم فعالسازی ظرفیت‌های غیرفعال واحد‌ها و فعالسازی واحد‌های راکد را در دستور کار داریم.
رحمانی توسعه واحد‌ها را ضروری دانست و افزود: تسهیل فضای کسب و کار که مورد تاکید رهبری نیز هست باید جدی گرفته شود و هر کس در هر کجای کشور که با تولیدکنندگان سر و کار دارد این مهم را در دستور کار قرار دهد. وی همچنین تصریح کرد: رسانه‌ها از واحد‌های صنعتی فعال گزارش‌های امیدبخش به مردم ارایه دهند.وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعالیت هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی نباید متوقف شود، گفت: این موضوع امسال ابلاغ شده است و حتی اگر بانک خواست یک واحد تولیدی را تملک کند حق تعطیلی آن واحد را ندارد.
رحمانی گفت: این موضوع را پیگیری می‌کنیم و در صورت لزوم در جایی که لازم بود، برخورد لازم انجام می‌شود.
تعطیل کردن واحد‌های تولیدی به دلیل بدهی بانکی مصداق همصدا شدن با دشمن است
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تعطیل کردن واحد‌های تولیدی به دلیل بدهی بانکی، مصداق همصدا شدن با دشمن است گفت: ما این فرصت را به بانک‌ها نمی‌دهیم و واحد‌های تولیدی هم بایستی در جبهه تولید و اشتغال موفقیت آمیز عمل کنند و این موضوع را جدی بگیرند.رضا رحمانی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران که در شهرستان اسلامشهر برگزار شد، تصریح کرد: سیاست رونق تولید، یک سیاست مهم در وزارتخانه است و حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال را به عنوان یک اولویت مهم در این راستا در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه تعداد واحد‌های صنعتی این شهرستان از بسیاری از استان‌ها بیشتر است، افزود: در اسلامشهر حدود ۵ هزار واحد صنعتی وجود دارد و باید نگاه ویژه‌ای با توجه به این تعداد واحد صنعتی و تولیدی به آن داشت.وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر مسایل زیست محیطی و منابع طبیعی در ایجاد واحد‌های صنعتی و تولیدی، گفت: همزمان با راه اندازی یک شهرک صنعتی باید تصفیه خانه آن نیز راه اندازی شود.
رحمانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص لزوم برنامه ریزی برای پیشبرد امور، افزود: این موضوع را در دستور کار وزارت صمت نیز قرار دادیم.
وی با بیان اینکه دشمن تعطیلی واحد‌های صنعتی و تولیدی ما را پیش بینی کرده بود، تصریح کرد: امروز بسیاری از واحد‌های تولیدی ما علیرغم تحریم‌های ناجوانمردانه، فعال هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی بانکی نباید تعطیل شود، اضافه کرد: این موضوع بر خلاف فرمایشات رهبری در خصوص رونق تولید است و همصدا شدن با دشمن محسوب می‌شود.رحمانی با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه صنایع نساجی و پوشاک، گفت: تهران یکی از این قطب‌ها است و هر کاری لازم باشد برای پیشبرد این برنامه‌ها انجام شود.گفتنی است؛ در این جلسه گزارشی از عملکرد و اقدامات دستگاه‌های مرتبط ارایه شد و فعالان اقتصادی به بیان مهمترین دغدغه ها، مسایل و مشکلات خود پرداختند.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش سهم دلار از ذخایر ارزی بانک‌های مرکزی جهان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، صندوق بین‌المللی پول در تحلیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.