صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان غربی / خداحافظی آذربایجان غربی با مدارس خشت و گلی ‌
مدرسه خشت و گلی

خداحافظی آذربایجان غربی با مدارس خشت و گلی ‌

کسب و کار نیوز :‌مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: عمر مدارس خشت و گلی استان به پایان می‌رسد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ‌آیدین رحمانی افزود: ۶ مدرسه خشت و گلی با ۱۲ کلاس درس در استان وجود داشت که سال گذشته تخریب و نوسازی شده و مهرماه سال جاری جشن برچیده شدن مدارس خشت و گلی استان برگزار خواهد شد.
مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در استان برای هر دانش آموز ۴.۰۵ سانتی متر است و با میانگین کشوری که ۵.۱۸ است فاصله داریم تصریح کرد: در حال حاضر ۵ هزار و ۶۵۰ مدرسه در استان فعال است.
وی با اشاره به اینکه ۲۵۶ مدرسه کانکسی با ۴۷۷ کلاس درس در استان وجود دارد خاطر نشان کرد: در سفر سال گذشته رئیس ‎ جمهوری به استان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای برچیدن مدارس کانکسی مصوب شد و در سال تحصیلی جدید تعدادی از این مدارس آماده تحویل خواهد بود.
رحمانی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای ارتقا سرانه فضای آموزشی استان ۴۰۰ مدرسه با هزار و ۸۹۱ کلاس درس در استان در حال ساخت است، یادآور شد: برای سال تحصیلی ۹۸_۹۹ تعداد ۶۰۰ کلاس درس با اعتبار بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان از محل صندوق ملی و استانی افتتاح خواهد شد که امید است گام مهمی در جهت بالا بردن میانگین فضای آموزشی استان باشد.
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر رتبه استان از نظر میزان فضای آموزشی بسیار پایین است و در تلاش هستیم با تکمیل و اتمام پروژه‌ها این رتبه را بهبود بخشیم.
وی به نبود فضای آموزشی در مناطق مسکن مهر گلشهر و گلمان ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی و همکاری‌های انجام شده با اداره راه و شهر سازی در تأمین زمین و نیازسنجی توسط آموزش و پرورش استان پروژه‌هایی برای این مناطق در دست اقدام است که در صورت تخصیص اعتبار این پروژه‌های آموزشی با نظارت سازمان نوسازی مدارس عملیاتی خواهند شد.
رحمانی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۴۶ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و نوسازی فضاهای آموزشی آذربایجان غربی اختصاص یافت که ۷۵ درصد از آن تاکنون تحقق یافته است افزود: اداره کل نوسازی علاوه بر اینکه در بخش نوسازی و تجهیز مدارس و فضاهای آموزشی استان فعالیت دارد در حوزه ورزش نیز ۳ استخر و ۱۱ سالن ورزشی برای دانش آموزان استان در دست ساخت دارد که تا ۲ سال آینده افتتاح خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *