صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد کارآفرینی در زنجان برگزار شد

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان

جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد کارآفرینی در زنجان برگزار شد

کسب و کار نیوز: مرحله استانی پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد کارآفرینی ویژه دانش‌آموزان دوره اول متوسطه در زنجان برگزار شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان روز یکشنبه در مراسم استانی جشنواره نوجوانان خوارزمی استان گفت: در زمان حاضر نظام آموزشی کشور دوره تحول را سپری می‌کند و سند تحول آموزش و پرورش در دست اجرا قرار دارد.

ابراهیم رفیعی افزود: رویکرد آموزش و پرورش تبدیل مدارس به آموزشگاه های بزرگ است تا دانش‌آموزان بیش از گذشته استعدادهای خود را در این فضا شکوفا کنند.

وی تصریح کرد: به این مهم باید توجه داشت که رویکرد آموزش و پرورش تغییر رویکرد دانش‌آموزان از بعد حفظ محوری به سوی تولیدگری است که در این فرآیند آنها یاد می گیرند خویشتن‌دار باشند و در این مسیر حرکت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تلاش دارد مدرسه را از حالت منفعل به پویا و فعال تبدیل و علاوه بر آن دانش‌آموزانی را در شان ایران اسلامی متمدن تربیت کند.

این مسئول ادامه داد: دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با اجرای جشنواره‌ها، مهارت‌های مختلف را فرا می‌گیرند که در دوره تحصیلی ابتدایی طرح جابربن حیان، در دوره اول متوسطه جشنواره نوجوان خوارزمی و دوره دوم متوسطه جشنواره جوان خوارزمی برگزار می‌شود.

به گفته رفیعی برگزیدگان جشنواره نوجوان خوارزمی تابستان سال‌جاری به اصفهان اعزام می‌شوند و مرحله کشوری این جشنواره نیز فرصت بسیار خوب برای مبادله علمی بین دانش‌آموزان است.
رئیس اداره آموزش متوسطه دوره اول اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این مراسم گفت: در سال تحصیلی جاری ۴۱ هزار و ۳۸۵ دانش‌آموز دردوره اول مقطع متوسطه استان زنجان مشغول به تحصیل بودند که از این تعداد ۳۵ هزار و ۴۰۳ دانش‌آموز شامل ۸۷ درصد در جشنواره خوارزمی شرکت کردند.
حسین امیری افزود: ۸۷ هزار و ۱۷۰ نفر رشته در جشنواره خوارزمی سال‌جاری شرکت کردند.
وی جشنواره خوارزمی را محوری‌ترین برنامه برای دانش‌آموزان دوره اول متوسطه عنوان کرد و گفت: این طرح در راستای عملیاتی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا می شود.

این مسئول ادامه داد: هدف از اجرای این طرح ایجاد موقعیت های بهتر برای یادگیری گروه های هدف است چراکه در این بستر ماهیت اکتشافی، هیجانی و میل به یادگیری دانش آموزان بیش از گذشته تقویت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مرحله مدرسه‌ای جشنواره خوارزمی مهم‌ترین بخش این دوره از جشنواره محسوب و بخش‌های منطقه‌ای، استانی و کشوری نیز با حضور منتخبان مرحله قبل برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره ۲۰۷ نفر از دانش‌آموزان در مرحله استانی آثار خود را به نمایش می‌گذارند، که از هر رشته یک گروه به مرحله کشوری راه می‌یاند.

جشنواره خوارزمی در چهار مرحله برگزار می‌شود، که مرحله آموزشگاهی دوره متوسطه اول تا ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۷، مرحله منطقه‌ای آن سال گذشته، مرحله استانی اردیبهشت امسال برگزار شد و مرحله کشوری نیز تابستان برگزار خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

فراز و فرود تورم پیشران/بخش کشاورزی رکورددار شد

به گزارش کسب و کار نیوز، تورم فصلی تولید کننده در تابستان امسال ۷.۱ درصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.