صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / استارت آپ چینی یک هزار ون خودران پستی تولید می کند

برای رساندن میلیون ها بسته؛

استارت آپ چینی یک هزار ون خودران پستی تولید می کند

یک استارت آپ چینی قصد دارد هزار ون خودران برای ارسال محموله تولید کند. این نخستین شرکت در جهان است که تولید ون های خودران پستی را به صورت تجاری آغاز کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، یک استارت آپ چینی نخستین شرکت در جهان است که تولید ون‌هایخودران ارسال محموله را به طور تجاری و در مقیاس انبوه تولید می‌کند. شرکت Neolix تولید هزار ون ارسال محموله با فناوری خودران سطح ۴ را آغاز کرده است. این شرکت قصد دارد این خودروها را سال آتی در سراسر چین به کار گیرد. البته ظرفیت تولید این شرکت ۳۰ هزار ون در سال اعلام شده است.

ون‌های خودران کوچک در حقیقت ربات‌هایی چهار چرخ هستند که دارای یک صندوق برای حمل محموله هستند. آنها می‌توانند به طور خودکار و بدون نیاز به انسان در محیط مسیر یابی کنند. جالب آنکه ون‌های خودران این شرکت تاکنون توجه دو شرکت هواوی و JD.com را به خود جلب کرده اند. ون‌های نامه رسان چینی ۳۰ هزار دلار قیمت گذاری شده اند و احتمالاً سرآغاز عصر جدیدی در تجارت آنلاین چین به حساب می آیند. این در حالی است که به گفته کارشناسان تعداد عملیات‌های ارسال محموله در ۱۰ سال آتی به شدت افزایش می‌یابد و حتی به یک میلیارد بسته در روز می‌رسد. البتهNeolix تنها شرکت تولید کننده ون‌های خودران برای ارسال محموله نیست. استارت آپ نورو در سیلیکون ولی نیز یک میلیارد دلار سرمایه جمع آوری کرده تا ناوگانی از ربات‌های مشابه را در سراسر آمریکا به کار گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

با اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری ۲.۲ میلیارد دلاری/ اتصال ریلی ایران به چین از مسیر افغانستان

به گزارش کسب و کار نیوز ، ۲۰ آذر ماه سال گذشته بالاخره قطعات یک، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *