چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سیاسی / دولت / معافیت مدت‌دار مناطق سیل‌زده ۴ استان‌ از پرداخت هزینه گاز مصرفی
هیئت وزیران

هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود با حضور رئیس جمهور تصویب کردند

معافیت مدت‌دار مناطق سیل‌زده ۴ استان‌ از پرداخت هزینه گاز مصرفی

کسب و کار نیوز: مناطق سیل‌زده چهار استان‌ از پرداخت هزینه گاز مصرفی به مدت یک ماه تا ۴۵ روز معاف شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، با معافیت مشترکان خانگی و تجاری مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان از پرداخت هزینه گاز مصرفی به مدت یک ماه تا ۴۵ روز موافقت کرد.

دولت این تصمیم را با توجه به گستردگی خسارات وارد شده به مناطق سیل‌زده و در جهت حمایت از ساکنان شهرها و روستاهای آسیب‌دیده در این مناطق اتخاذ کرد.

آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸ تصویب شد

با تصویب آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸، شرکت‌های دولتی می‌توانند تا سقف ۴۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی برای اجرای طرح‌های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست‌ محیطی خود که به ‌تصویب شورای اقتصاد می‌رسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود، منتشر کنند.

همچنین شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها با تأیید وزارت کشور می‌توانند تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها منتشر کنند. حداقل ۶۰ درصد از سقف اوراق موضوع این بند به طرح‌های قطار شهری و حمل و نقل شهری و بازآفرینی شهری بافت‌فرسوده پیرامون حرم‌‌های مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حضرت احمدبن موسی (ع) اختصاص می‌یابد.

به‌ منظور‌ سرمایه‌گذاری در طرح‌های نفت و گاز با اولویت میادین مشـترک وزارت نفت و طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو، به وزارتخانه‌‌های مذکور اجازه داده می‌شود از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌‌ربط و با تصویب شورای اقتصاد، اوراق مالی اسلامی (ریالی یا ارزی) در سقف ۳۵ هزار میلیارد ریال منتشر کنند و بازپرداخت اصل و سود این اوراق را توسط شرکت‌های مذکور از محل افزایش تولید همان میادین (برای طرح‌های وزارت نفت) و عایدات طرح (برای طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو) تضمین کنند.

گفتنی است، دولت می‌تواند برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال ۱۳۹۸ تا معادل ۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی بر اساس مقررات موضوعه منتشر کند. اصل و سود و هزینه‌‌های مترتب بر انتشار این اوراق در بودجه‌های سنواتی کل کشور پیش ‌بینی می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

در بازار آزاد تهران قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید

به گزارش کسب و کار نیوز،  قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *