صفحه اصلی / استان ها / خوزستان / تخصیص ۵۰ درصد اعتبارات جبران خسارات کشاورزی سیل خوزستان
خسارات کشاورزی سیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

تخصیص ۵۰ درصد اعتبارات جبران خسارات کشاورزی سیل خوزستان

کسب و کار نیوز :رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از تخصیص ۵۰ درصد از اعتبارات در نظر گرفته شده برای جبران خسارت‌های سیلاب در استان خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, کیخسرو چنگلوایی با اشاره به برآورد خسارت‌های ناشی از سیل خوزستان به اراضی کشاورزی اظهار کرد: این نخستین بار در تاریخ انقلاب اسلامی است که مصوبه‌ای برای پرداخت بلاعوض جهت خسارت دیدگان از سیل که محصولات خود را بیمه نکرده‌اند، در نظر گرفته می‌شود.
وی افزود: با توجه به در نظر گرفته شدن این مصوبه، خسارت وارد شده به اراضی کشاورزی که بیمه نبوده‌اند و در سیلاب اخیر دچار آسیب شده‌اند نیز به کشاورزان پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در این راستا پس از تشکیل جلسات شهرستانی و استانی، بر اساس مصوبه هیأت وزیران ۹۲۶ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده و تاکنون ۵۰ درصد از آن تخصیص داده شده است.
چنگلوایی ادامه داد: پرداخت خسارات سیلاب به کشاورزان به دو صورت تسهیلات قرض الحسنه و بلاعوض خواهد بود و با توجه به آغاز کشت تابستانه و برنامه‌ریزی کشاورزان خسارت‌دیده جهت کشت جدید، امیدواریم کار پرداخت خسارت‌ها با سرعت بیشتری در دستور کار قرار بگیرد.
وی عنوان کرد: در سیلاب خوزستان به بیش از ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی ۳۵ هزار بهره‌بردار خسارت وارد شد و این مساله بیانگر وسعت و اهمیت خسارت‌ها در خوزستان است و انتظار داریم با تمهیدات اندیشیده شده شرایط جبران خسارت‌ها برای کشاورزان استان مهیا شود.
چند روز گذشته امید حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از ابلاغ مبلغ ۹۲۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای از محل ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بابت پرداخت به کشاورزانی که در سیل اخیر خوزستان دچار آسیب شده‌اند خبر داده بود.

همچنین مطالعه کنید:

پشتیبانی از دورکاری ۲۰ هزار نفری کارکنان شهرداری تهران / برگزاری ۱۶۰ هزار نفر-ساعت جلسه‌ی مجازی

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، محمد فرجود، در تشریح …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *