پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سرخط خبرها / آماده سازی فاز اول اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی
پرورش میگو

در رودیک چابهاردر حال انجام است

آماده سازی فاز اول اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی

کسب و کار نیوز : مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: تمامی زیرساخت‌ها برای سرمای گذاری در بخش پرورش میگو در سایت گواتر چابهار فراهم شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, هدایت الله میرمرادزهی افزود: گواتر با حدود چهار هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی‌های صنعتی و شهری از نقاط مهم و سودآور برای پرورش میگو در کشور است.
وی بیان کرد: ذخیره سازی میگو در مزارع پرورشی گواتر چابهار به منظور تأمین بازار داخلی و صادرات انجام شده است.
مدیرکل شیلات استان با بیان اینکه پارسال ۶۰۰ هکتار مزرعه به زیر کشت میگو رفت اظهار داشت: هزار و ۵۲۰ تن میگوی پرورشی در مزارع سیستان و بلوچستان تولید شد که انتظار می‌رود امسال شاهد افزایش تولید با بیش از ۲ هزار تن باشیم.
وی افزود: پارسال در صورت عدم شیوع بیماری بدون شک مجموع تولید میگو در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار تن می‌رسید اما امسال با برداشت زودتر میگوها قبل از شروع فصل بادهای مونسون و شروع بیماری افزایش برداشت خواهیم داشت.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: برداشت میگو اوایل مرداد ماه آغاز و تا قبل از شهریور ماه به اتمام خواهد رسید.
وی تصریح کرد: ۲۰ سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده که منطقه ساحلی گواتر متصل به آب‌های اقیانوسی بهترین مکان برای پرورش میگو در سواحل مکران است.
وی گفت: سایت پرورش میگوی گواتر به ۲ فاز شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده که فاز شمالی ۱۰۷ مزرعه با تیپ ۲۰ هکتاری طراحی شده که هم اینک ۹۲ مزرعه با سطح مفید حدود هزار و ۴۱۰ هکتار به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۶ مزرعه ۲۰۰ هکتاری در فاز جنوبی نیز طراحی شده که هم اینک سه مزرعه کامل و یک مزرعه تا ۵۰ درصد با سطح مفید ۴۳۰ هکتار به بهره برداری رسیده است.
میرمرادزهی افزود: آماده سازی فاز نخست اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی در رودیک چابهار و آبگیری استخرهای پرورش میگو نوید دهنده اشتغال ۲ برابری در پرورش میگو است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *