صفحه اصلی / سرخط خبرها / تلاش برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستاهای گردشگری لرستان
روستاهای گردشگری

معاون اداره کل میراث فرهنگی لرستان،

تلاش برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستاهای گردشگری لرستان

کسب و کار نیوز :معاون اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: درصددیم در روستاهای گردشگرپذیر استان بازارچه صنایع دستی احداث کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, افشین باباحسینی اظهار کرد: هم اکنون بازارچه صنایع دستی در محل باغ گلستان قلعه فلک‌الافلاک با ۱۵ غرفه دایر است.
وی با بیان اینکه در این محل ۱۵ رشته صنایع دستی وجود دارد و فاز اول اجرایی شده است، ادامه داد: این غرفه‌ها به افرادی که دارای نشان ملی مرغوبیت، درجه هنری و یا کارگاه متمرکز صنایع دستی با اشتغال بیش از ۳۰ سال هستند، واگذار می‌شود.
باباحسینی بیان کرد: همچنین اگر اعتبار موردنیاز تزریق شود فاز دوم نیز با ۱۵ غرفه عملیاتی می‌شود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در راستای حمایت از صنایع دستی در بروجرد و الیگودرز نیز بازارچه‌های نیمه متمرکزی برپا شده که امیدواریم با تزریق منابع در تمام شهرستان‌ها جایگاهی متمرکز داشته باشیم.
وی اضافه کرد: همچنین با دهیاری‌ها هماهنگی‌هایی شده تا در مراکز هدف گردشگری و گردشگرپذیر بازارچه‌های موقت صنایع دستی راه‌اندازی کنیم.
باباحسینی خاطرنشان کرد: در روستاهای ازنا و الیگودرز شامل دوگنبدان، دره تخت، عمارت، آب سفید و اطراف دریاچه گهر قرار است بازارچه‌های موقت را با همکاری خود جامعه صنعتگران راه‌اندازی کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش قیمت نان با پایان ماه رمضان

به گزارش کسب و کار نیوز، هر ساله در آغاز سال همراه با افزایش نرخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *