چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / قول می‌دهم به روزهای خوب والیبال بانوان هم برسیم
والیبال بانوان

قول می‌دهم به روزهای خوب والیبال بانوان هم برسیم

ملی‌پوش والیبال بانوان می‌گوید شاید رسیدن بانوان به جمع چهارتیم برتر آسیا از نظر برخی دور از انتظار باشد اما هدف ماست که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ۱۵ ساله بود که به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا کرد. شاید روزی که با مادر والیبالیست خود به سالن‌های مسابقات می‌رفت و بازی کردن او را می‌دید، فکرش را نمی‌کرد که در توصیف این رشته بگوید همه چیز برایم والیبال و این وسط هم کمی زندگی می‌کنم. دختر خوزستانی تیم ملی این روزها با امیدها و آرزوهایی که دارد تمرین می‌کند تا دست به دست سایر ملی‌پوشان به هدفشان که قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر آسیا است، برسند. شبنم علیخانی با اطمینان قول می‌دهد که روزهای خوب والیبال بانوان در راه است و از مردم می‌خواهد همچون مردان آنها را هم حمایت کنند و در این راه همراهشان باشد.
مادر و دختر والیبالی
مادرم والیبالیست بود و در تیم‌های صنعت فولاد اصفهان و ذوب آهن بازی می‌کرد. خانم فریبا صادقی (مربی تیم ذوب آهن) مربی او بود. من هم همیشه با مادرم به سالن‌های ورزشی می‌رفتم و از بچگی به والیبال علاقه‌مند شدم و شروع کردم. تقریباً هشت سالم بود که به عضویت تیم‌های استانی و کشوری درآمدم. ۱۴ سالگی به تیم ملی نوجوانان دعوت شدم و کاپیتان تیم بودم. از ۱۵ سالگی هم در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان بازی می‌کردم.
هدفی که به ملی‌پوشان انگیزه می‌دهد
مرداد ماه به مسابقات جام ملت‌های والیبال زنان آسیا اعزام می‌شویم. اردوهای خوب و منظمی داشتیم. به خاطر اینکه این دوره از مسابقات نسبت به سال‌های قبل یک ماه زودتر شروع می‌شود از اسفند ماه استارت کارمان را زدیم. برای هدف بزرگ‌مان که ورود به جمع چهار تیم برتر آسیا است به مسابقات وارد می‌شویم. با کادر خوبی که داریم این هدف دور از دسترس نیست. شاید برخی بگویند این هدف بزرگ و دور از انتظار است اما ما برای به دست آوردنش تلاش می‌کنیم.
کمکی که مهرگان به دختران والیبالیست کرد
خوشبختانه تا الان توانستیم دو سال از حضور آقای مهرگان بهره ببریم چون آنقدر با دانش است و روانشناسی قوی‌ای دارد که والیبال بانوان به او نیاز دارد. با احترام به مربیان و مشاوران فنی قبلی که هدایتمان را به عهده داشتند، فکر می‌کنم شرایطمان در دو سال اخیر کاملاً متفاوت بوده و اگر همین روند را ادامه دهیم به جاهای قشنگ والیبال می‌رسیم. آقای مهرگان از نظر روانی هم تأثیر زیادی روی ما گذاشته چون از نظر روحی و فنی با تک به تک بازیکنان کار می‌کند و در نتیجه همه با انگیزه و انرژی خاصی وارد تمرین می‌شویم. هیچ جای خستگی برایمان وجود ندارد و حتی دوست داریم زودتر مسابقات شروع شود.
اسلوونی میدانی برای محک تیم ملی
تیم ملی قرار است تیر ماه در تورنمنت دوستانه اسلوونی شرکت کند. این مسابقات ۱۰۰ درصد تأثیری زیادی روی کارمان دارد. سال گذشته هم قبل از جام کنفدراسیون‌ها (AVC CUP) به مجارستان رفتیم و با اینکه نزدیک به اعزام بود ولی بر عملکردمان تأثیر داشت چون بدنسازی و شرایط روحی خوبی داشتیم و نتیجه خوبی گرفتیم. الان هم تورنمنت اسلوونی بی تأثیر نیست و در بازی‌ها نتایجش را خواهید دید.
کره جنوبی ما را نمی‌ترساند
در جام ملت‌ها با تیم کره‌جنوبی هم‌گروه هستیم. سال گذشته بعد از چندین سال به عنوان تیم صدرنشین گروه به مرحله دوم AVC CUP صعود کردیم اما به چین که اول گروه دیگری بود، خوردیم و نتیجه را واگذار کردیم. بازی با چین ما را از نظر روحی پایین آورد و یک نوع افسردگی ۲۴ ساعته گرفتیم در نتیجه بازی با کره با اینکه سعی کردیم خودمان را جمع و جور کنیم اما باختیم. امسال هدفمان این است که بازی با کره را ببریم و به عنوان صدرنشین بالا برویم.
والیبال زندگی من است
زندگی من والیبال است. شاید این زندگی شخصی‌ام است که به والیبال وارد شده و نه برعکس. در واقع والیبال است و کمی زندگی هم داخلش شده (با خنده). قول می‌دهم به روزهای خوب والیبال بانوان هم برسیم. از مردم می‌خواهم دعایمان کنند و به اندازه‌ای که پیگیر کار مردان هستند به ما هم نگاه کنند. مطمئناً دعاها و حمایت‌های مردم در موفقیت مردان تأثیرگذار بوده. امیدوارم همانگونه هم ما را حمایت کنند تا بتوانیم با انگیزه بیشتری وارد مسابقات شویم.

همچنین مطالعه کنید:

دانش‌بنیان‌ها موتور محرک علم و فناوری کشور هستند/ضرورت توجه به صادرات محصولات

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر سعیدرضا عاملی  در دیدار مدیرعامل و مدیران صندوق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *