صفحه اصلی / استان ها / اردبیل / موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی
موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی

به عنوان موزه برگزیده کشور در سال ۱۳۹۷ معرفی شد

موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی

کسب و کار نیوز :موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی، برای چهارمین سال متوالی، به عنوان موزه برگزیده کشور در سال ۱۳۹۷ معرفی شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, دکتر ابوالفضل بضاعت‌پور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر گفت: انتخاب موزه برتر کشور در چهار گروه موزه‌های خصوصی، دولتی بزرگ، متوسط و کوچک و شاخص‌هایی شامل آموزش، بازدید از موزه، معرفی، نگهداری و حفاظت، پژوهش، توسعه مدیریت، خلاقیت و نوآوری، گردآوری، تلاش برای بقا، شعار روز جهانی موزه، کودک و نوجوان، اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی و مناسب‌سازی برای معلولان انجام می‌شود.
وی افزود: در آیین ویژه روز جهانی موزه سال‌جاری که با شعار جهانی موزه‌ها در جایگاه کانون‌های فرهنگی آینده سنت با حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مدیر منطقه‌ای یونسکو در ایران و جمعی از مدیران و موزه‌داران کشور در فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، از موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان موزه برگزیده کشور در سه شاخص «توسعه مدیریت»، «گردآوری» و «معرفی» و در ۶ شاخص به عنوان موزه شایسته تقدیر کشور در بخش موزه‌های دولتی کوچک در سال ۱۳۹۷ تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
دکتر بضاعت پور با اشاره به فرآیند انتخاب موزه برتر کشور، تصریح کرد: این انتخاب بر اساس عملکرد موزه‌های کشور و بررسی مستندات تخصصی در چارچوب آیین‌نامه کمیته بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم)، در دوازده شاخص ذکر شده با رای هیات داوران متشکل از ۵۷ نفر از متخصصان و برجستگان موزه به صورت کاملاً محرمانه انجام شده و موزه‌هایی که در هر شاخص بیشترین رای هیات داوران را کسب کرده‌اند، اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه این موزه در مدت چهار سال فعالیت خود موفق به کسب پنج رتبه برتر در سطح ملی شده است، ادامه داد: موزه تاریخ علوم دانشگاه در سال ۱۳۹۴ در شاخصه‌های «گردآوری»، «خلاقیت و نوآوری»، «کودک و نوجوان» و «توسعه مدیریت»، در سال ۱۳۹۵ در شاخصه‌های «توسعه مدیریت» و «شعار روز جهانی» و در سال ۱۳۹۶ در شاخصه‌های «روز جهانی موزه»، «خلاقیت و نوآوری»، «گردآوری» و «بازدید از موزه» به عنوان موزه برتر کشور معرفی شده بود. همچنین این موزه در سال ۱۳۹۴ برنده هفدهمین جایزه ترویج علم جمهوری اسلامی ایران شده است.

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *