سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / ضرورت تعامل بنگاه‌های کوچک و متوسط ایران و چک

در دیدار سفیر جدید ایران در جمهوری چک و رئیس اتاق تهران مطرح شد

ضرورت تعامل بنگاه‌های کوچک و متوسط ایران و چک

مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، و اکبر امینیان، سفیر ایران در چک، با بررسی مراودات دوجانبه دو کشور بر لزوم و ضرورت توسعه روابط تجاری بنگاه‌های کوچک و متوسط دو طرف و راه‌اندازی کانال‌های مراودات بانکی تاکید کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق تهران، مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، و اکبر امینیان، سفیر ایران در چک، با بررسی مراودات دوجانبه دو کشور بر لزوم و ضرورت توسعه روابط تجاری بنگاه‌های کوچک و متوسط دو طرف و راه‌اندازی کانال‌های مراودات بانکی تاکید کردند.

در آغاز این نشست مسعود خوانساری ضمن اشاره به همکاری‌های اتاق بازرگانی تهران در سال‌های اخیر با سازمان‌ها و اتاق‌های بازرگانی کشور چک از علاقمندی اتاق و فعالان بخش خصوصی برای بهبود و توسعه روابط فعلی سخن گفت و افزود: اتاق تهران در سال‌‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میزبان سه هیات تجاری به سرپرستی وزرای صنعت، معدن و اقتصاد کشور جمهوری چک به تهران بود و در خلال این ملاقات‌‌ها قراردادهایی نیز بین شرکت‌‌های دو طرف به امضا رسید.

خوانساری افزود: در ضمن اتاق بازرگانی تهران نیز در سال ۱۳۹۵ یک هیات تجاری به جمهوری چک اعزام کرد که طی آن ملاقات‌‌های خوبی با اتاق بازرگانی و کنفدراسیون صنایع چک و اتاق بازرگانی مشترک ایران- چکسلواکی انجام و تفاهم‌نامه‌‌های همکاری با این نهادهای بخش خصوصی برای توسعه همکاری‌ها امضا شد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به حجم ۸۹ میلیون دلاری روابط تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۸ گفت: متاسفانه در سال گذشته به دلیل وجود مشکلات بانکی در روابط خارجی با کشورهای اروپایی حجم مبادلات با این کشورها از جمله جمهوری چک نسبت به سال قبل از آن با کاهش روبرو شده است.

مسعود خوانساری خاطرنشان کرد که اتاق تهران فهرستی از شرکت‌‌های کوچک و متوسط برای ارائه به نهادهای مرتبط در چک تهیه کرده و آمادگی دارد تا همتایان ایرانی متناظر فعالیت شرکت‌‌های کوچک و متوسط چک را به آنها معرفی کند. خوانساری ادامه داد: او هم‌چنین تهاتر کالا میان بازرگانان دو کشور را از جمله راهکارهای حل معضل مراودات مالی برشمرد و افزود این امر میان دو کشور و حتی از طریق کشورهای ثالث قابل انجام است.

در این نشست هم‌چنین، اکبر امینیان، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری چک نیز با اعلام اینکه رفتار چک در قبال رابطه با ایران مبتنی بر چارچوب‌های اتحادیه اروپاست، افزود: سفارت ایران در پراگ آمادگی دارد تا با ارتباط با سازمان‌‌های اشاره شده و نیز اتحادیه صنایع خرد و متوسط چک راه‌‌های افزایش مراودات دوجانبه را بررسی و دنبال کند.

همچنین مطالعه کنید:

بازار رمزارزها کماکان متاثر از ایلان ماسک!

به گزارش کسب و کار نیوز ، جنجال های ایلان ماسک کماکان بازار ارزهای دیجیتالی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *