صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / ثبت بیش از ۲۱۰ قلم اشیای تاریخی صنعت نفت در موزه سبزوار
صنعت نفت در موزه سبزوار

ثبت بیش از ۲۱۰ قلم اشیای تاریخی صنعت نفت در موزه سبزوار

موزه نفت سبزوار از نخستین موزه‌های صنعت نفت است که بیش از ۲۱۰ قلم شیء تاریخی در آن نگهداری و برای عموم به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, این موزه به همت کارکنان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی این منطقه، در سال‌های میانی دهه ۱۳۸۰ در این شهرستان راه‌اندازی شد.
برپایه این گزارش، مرکزیت سبزوار در زمینه ذخیره‌سازی و پخش فرآورده‌های نفتی در بخش‌های وسیعی از شمال شرق کشور از جمله دلایل شکل‌گیری این موزه بوده است. در موزه نفت سبزوار، بیش از ۲۱۰ قلم شیء شناسایی، ثبت و کدگذاری شده که از جمله آنها می‌توان به لوازم ابزار دقیق، لوازم آزمایشگاهی، آتش‌نشانی، پالایشگاهی، پمپ‌های روغن و بنزین، ولو، موتورهای دیزلی و انواع پیمانه اشاره کرد.
زمین این موزه در سال ۱۳۱۸ تحت عنوان جایگاه پخش بنزین و فرآورده‌های نفتی در شهر سبزوار توسط شرکت نفت انگلیس و ایران خریداری شد.
این موزه عنوان نخستین موزه صنعت نفت در ایران را به خود اختصاص داده و باتوجه به همکاری خوب منطقه با سازمان‌ها و اداره‌های سطح شهرستان به‌ویژه سازمان‌های آموزشی و پژوهشی، این مجموعه در ایام سال و به‌صورت رایگان میزبان دانشجویان، دانش‌آموزان و مردم علاقه‌مند است.

همچنین مطالعه کنید:

پشتیبانی از دورکاری ۲۰ هزار نفری کارکنان شهرداری تهران / برگزاری ۱۶۰ هزار نفر-ساعت جلسه‌ی مجازی

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، محمد فرجود، در تشریح …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *