چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / تجرد با ابتلاء به اختلالات روانی، ارتباط دارد
اختلالات روانی

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است

تجرد با ابتلاء به اختلالات روانی، ارتباط دارد

کسب و کار نیوز - نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که تنها زندگی کردن بدون توجه به سن و جنسیت، با ابتلا به اختلالات شایع روانی ارتباط مثبت دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا ، در سال های اخیر نسبت افرادی که تنها زندگی می کنند به دلیل افزایش جمعیت رو به پیری، کاهش میزان ازدواج و کاهش باروری افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی،مطالعات قبلی ارتباط میان تنها زندگی کردن و ابتلا به اختلالات روانی را تنها در میان افراد مسن بررسی کرده اند.
اما محققان دانشگاه سنت کونتین در فرانسه، در یک مطالعه جدید با استفاد از اطلاعات ۲۰ هزار و ۵۰۰ فرد ۱۶ تا ۶۴ ساله در انگلیس ارتباط میان تنها زندگی کردن و ابتلا به اختلالات روانی را در این افراد بررسی کردند.

همانطور که انتظار می ‌رفت، محققان متوجه شدن که شمار افرادی که تنها زندگی می‌کنند، به طور پیوسته در حال افزایش است. بطوریکه در سال ۱۹۹۳، ۸٫۸٪ جمعیت تنها زندگی می ‌کردند و این درصد در مقایسه با سال ۲۰۰۰، برابر با ۹٫۸% و در سال ۲۰۰۷ برابر با ۱۰٫۷٪ بود.
همچنین تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که در تمام گروه های سنی و جنسیت ‌های مورد بررسی، ارتباط معناداری میان تنها زندگی کردن و ابتلا به بیماری ‌های شایع روانی وجود دارد.

این مطالعه نشان داد که ابتلا به اختلالات شایع روانی در افرادی که تنها زندگی می ‌کنند، بیشتر از افرادی است که تنها زندگی نمی‌کنند.
این مطالعه در مجله PLOS ONE منتشر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

افزایش ۱۸ درصدی بستری‌های کرونا در تهران

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای استان تهران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *