پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان غربی / واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل آذربایجان غربی را به مدار تولید باز می‌گردانیم

معاون استاندار آذربایجان غربی:

واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل آذربایجان غربی را به مدار تولید باز می‌گردانیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: هدف از ارائه تسهیلات به روستاییان، ایجاد زنجیره تولید و اشتغال پایدار است.

رضا حسینی

به گزارش کسب و کار نیوزی، رضا حسینی در جلسه کارگروه اشتغال استان که صبح امروز با حضور اعضای این کارگروه در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به عملکرد موفق استان در مرحله اول پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: استان برای اجرای مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری آمادگی کامل دارد.

وی با بیان اینکه هدف از ارائه تسهیلات به روستاییان، ایجاد زنجیره تولید و اشتغال پایدار است، افزود: در مرحله دوم این طرح، تسهیلات به طرح‌های دارای ظرفیت اشتغال پایدار که مکمل زنجیره ارزش هستند، پرداخت می‌شود.

حسینی اضافه کرد: در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، پرداخت تسهیلات جهت ایجاد دامداری‌های صنعتی در استان نیز در دستور کار است.

معاون استاندار آذربایجان غربی در ادامه احیای واحدهای تولیدی را از دیگر برنامه‌های مهم استان در سال جاری عنوان کرد و گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “رونق تولید” نامگذاری شده، تمام تلاش مان را با کمک فرمانداران، بانک‌ها و بخش‌های اقتصادی استان بکار خواهیم بست تا واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل استان را مجدداً به مدار تولید بازگردانیم و توان واحدهایی را که با ظرفیت پایین کار می‌کنند افزایش دهیم.

حسینی از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در استان نیز خبر داد و گفت: در این همایش که در مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد، فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و همچنین واحدهایی که دارای زیرساخت هستند و قابلیت سرمایه گذاری دارند را به سرمایه گذاران معرفی خواهیم کرد.

وی به بهبود فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در استان هم اشاره و خاطرنشان کرد: با بهبود فضای کسب و کار در استان، رغبت خوبی در سرمایه گذاران برای فعالیت در استان ایجاد شده که در همین راستا چندین پروژه بزرگ در منطقه آزاد ماکو و یک پروژه دیگر با ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ارومیه آغاز بکار خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین از بانک‌های استان خواست برنامه‌های خود را برای حمایت از رونق تولید تا دو هفته آینده به دبیرخانه کارگروه اشتغال استان ارائه کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

حوزه سلامت

۱۲۹ پرونده تخلف صنفی در حوزه سلامت آذربایجان غربی تشکیل شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علیرضا محمودی با بیان اینکه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *