پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / همکاری وزارت بهداشت در تسریع تولید داروهای استارتاپ‌ها

ستاری در مراسم رونمایی از دو داروی ضددیابت اعلام کرد

همکاری وزارت بهداشت در تسریع تولید داروهای استارتاپ‌ها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با اشاره به همکاری مناسب وزارت بهداشت با استارتاپ‌ها گفت: این همکاری موجب شده که تعداد قابل توجهی از داروهای تولیدشده به مرحله تولید برسند.

داروهای زیستی

به گزارش کسب و کار نیوز دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از دو داروی ضد دیابت، افزود: حرکتی که در شتابدهنده‌ها شروع شده است، روش جدیدی برای حل و رفع مشکلات و مسایل کشور است.

وی با تاکید بر اینکه این روش جدید قطعاً توسعه می‌یابد، اظهار کرد: شتابدهنده پرسیس ژن یکی از نمونه‌های موفق در این زمینه است.

ستاری ادامه داد: آنچه که از ما به یادگاری می‌ماند، همین جوانانی هستند که در شرکت‌های دانش‌بنیان فعال می‌شوند.

معاون علمی رییس‌جمهور اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ فارغ‌التحصیل دوره دکتری در این شتابدهنده مشغول به فعالیت شدند که اگر می‌خواستیم آنها را استخدام کنیم، بودجه زیادی را می‌طلبید.

وی با بیان اینکه این روش در معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری پیگیری می‌شود، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن کارخانه‌های نوآوری در کنار دانشگاه‌ها و مراکز شهری تقویت خواهند شد.

ستاری با اشاره به همکاری مناسب وزارت بهداشت در تسریع زمان آزمایش و تست‌های دارویی، افزود: این همکاری موجب شده که عدد مناسبی از داروهای تولیدشده در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها ثبت شود و یا به مرحله تولید برسند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

با این اقدامات جان تازه ای به پرینتر خود ببخشید

عمر مفید پرینتر‌ها، که از ماشین‌های اداری پرکاربرد محسوب می‌شوند، به عواملی مانند مدل، برند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *