چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / ورزشی / توپ و تور / آینده مبهم والیبال در بی‌ثباتی مدیریت فدراسیون!

آینده مبهم والیبال در بی‌ثباتی مدیریت فدراسیون!

پس از تغییر و تحول در فدراسیون والیبال در ۱۶ آذر ۱۳۹۷ در حالی که به نظر می‌رسید باید انتخابات ریاست این رشته هر چه زودتر برگزار شود اما همچنان آینده والیبال ایران به دلیل بی‌ثباتی مدیریت فدراسیون مبهم است.

هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال (پیکان تهران-خاتم اردکان)

به گزارش کسب و کار نیوز، فدراسیون والیبال یکی از فدراسیون‌هایی است که پس از اجرا شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان رئیس خود را از دست داد و از اوایل آذر ماه سال ۱۳۹۷ افشین داوری به عنوان سرپرست (رئیس موقت) این رشته انتخاب شد. والیبال اما تنها رشته‌ای است که تا کنون خبری از برگزاری انتخاباتش به میان نیامده تا رئیس جدیدش را بشناسد و همین موضوع شائبه‌های زیادی را در مورد آینده این رشته پر طرفدار به راه انداخته است.

در حال حاضر افشین داوری نزدیک به ۵ ماه است که سرپرستی فدراسیون والیبال را بر عهده دارد تا طبق صحبت‌های خود که گفته بود: “بنده برای این در والیبال هستم که با برگزاری مجامع هیأت‌های استانی و کنترل شرایط حاکم بر والیبال، شرایط را برای برگزاری مجمعی قابل قبول فراهم کنم”، مقدمات را برای برگزاری مجمع انتخاباتی آماده کند اما با به تأخیر افتادن برگزاری انتخابات همچنان این فدراسیون با سرپرست اداره می‌شود. حال مسئله این است که فدراسیون والیبال در این روزها به دلیل نداشتن ثبات مدیریت درگیر حواشی ریز و درشتی است که بعضاً دلیل آن تأخیر در تصمیم‌گیری‌ها عنوان می‌شود.

پس از صحبت‌های اخیر سرپرست فدراسیون والیبال که اظهار کرده بود: “اگر حضور من در والیبال به صلاح و خواسته مجمع باشد در این رشته می‌مانم”، به نظر می‌رسد او دوست دارد در والیبال ادامه دهد، اما به دلیل اینکه هیچ تضمینی برای ادامه حضور داوری در والیبال وجود ندارد، چرا که اگر داوری بخواهد رسماً در انتخابات شرکت کند باید سرپرستی فدراسیون والیبال را کنار بگذارد که در صورت رخ دادن این اتفاق، والیبال برای سومین بار در این دو سال مدیر خود را از دست خواهد داد که اصلاً به صلاح این رشته پر طرفدار نیست.

دوره سرپرستی طبق قانون ۶ ماهه است و حالا تنها یک ماه دیگر برای افشین داوری فرصت باقی مانده است تا زمانش به پایان برسد و با این اوصاف باید دید وزارت ورزش چه اقداماتی درباره فدراسیون والیبال انجام خواهد داد. با این حال به نظر می‌رسد فعلاً نباید منتظر برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال بود چرا که از اواسط خرداد ماه مسابقات لیگ ملت‌ها آغاز می‌شود و تیم ملی باید در این رقابت‌ها حاضر شود و طبعاً فدراسیون نیز درگیر آن خواهد بود. ضمن اینکه میزبانی از دو هفته لیگ ملت‌ها هم بر عهده ایران است که فشردگی برنامه‌های فدراسیون را در کنار مسابقات لیگ ملت‌ها و انتخابی المپیک دو چندان می‌کند.

با توجه به این مسائل این سوال پیش می‌آید که چرا انتخابات فدراسیون والیبال نیز مانند رشته‌های دیگر پیش از سال جدید برگزار نشد تا تکلیف والیبال ایران مشخص شود؟ اتفاقی که با توجه به تقویم فشرده والیبال در سال جدید می‌توانست کمک کننده باشد. با وجود این صحبت‌ها احتمالاً انتخابات فدراسیون والیبال بعد از رقابت‌های لیگ ملت‌ها برگزار خواهد شد. البته در صورت صعود احتمالی تیم ملی والیبال به المپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزاری مجمع در این زمان نیز باز هم مشکل ساز خواهد بود چرا که مدیر جدید باید در کمتر از ۶ ماه همه شرایط را برای موفقیت تیم ملی والیبال در آن بازی‌ها فراهم کند که کار بسیار سختی است. ضمن اینکه هدف‌گذاری والیبال ایران از سال‌های گذشته سکوی المپیک ۲۰۲۰ بوده است.

حالا که زمان سرپرستی افشین داوری رو به پایان است این سوال پیش می‌آید که آیا داوری بار دیگر حکمی ۶ ماهه برای در اختیار داشتن فدراسیون والیبال دریافت خواهد کرد؟ و یا شاهد حضور فردی جدید در رأس این فدراسیون برای چهارمین بار در دو سال اخیر خواهیم بود.

به هر حال ثبات مدیریت از اصول اصلی پیشرفت هر سازمانی به شمار می‌رود و از وزارت ورزش انتظار می‌رود موضوع تعیین تکلیف انتخابات فدراسیون والیبال را پنج ماه بعد از آغاز عصر سرپرستی مشخص کند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تیم بسکتبال باویلچر مردان

حضور تیم بسکتبال باویلچر مردان در قهرمانی آسیا تایلند با ویلچرهای شکسته!

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مهرداد آگین افزود: برای شرکت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *