چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ۳۱ اردیبهشت آخرین مهلت شرکت در جشنواره دانش آموزی «رسانش»

۳۱ اردیبهشت آخرین مهلت شرکت در جشنواره دانش آموزی «رسانش»

دبیرجشنواره دانش آموزی رسانش با تاکید بر اینکه استقبال بی‌سابقه‌ای از این مسابقه در سطح دانش آموزی شده است گفت: دانش‌آموزان سراسر کشور تا آخر اردیبهشت برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند. متقاضیان باید به سایت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به آدرس resaanesh.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

به گزارش کسب و کار نیوز، جشنواره ملی دانش آموزی رسانش حلقه اتصال بین بدنه دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه رسانه و همچنین عرصه نیاز رسانه‌ای کشور است که برای نخستین بار در کشور ویژه دانش آموزان برگزار می شود. محمد صالح جباری دبیرجشنواره رسانش درباره این جشنواره دانش آموزی گفت: رسانه به خاطر ویژگی‌هایی از قبیل قیمت ارزان، فراوانی مناسب، در دسترس بودن و تنوع مطالب قادر هستند طیف گسترده‌ای از اقشار جامعه را زیر پوشش اطلاعاتی قرار دهد می‌توان آن را مجتمع برون‌ریزی‌های اندیشه‌ای، هنری، حسی هر جامعه و نمود پویایی اجتماعی عنوان کرد.

وی گفت:یکی از حوزه‌هایی که در زمینه‌ فعالیت رسانه در بخش‌های مختلف اعم روزنامه‌نگاری و فعالیت در فضای مجازی کمتر مورد توجه قرار گرفته، آموزش این مهارت به دانش‌آموزان است.

جباری با بیان اینکه آموزش چگونگی فعالیت در این بخش به این قشر و پروراندن استعدادهای مرتبط با آن، زمینه‌ساز رشد و شکوفایی دانش آموزان خواهد شد گفت: فعالیت کودک و نوجوان در این حوزه باعث تقویت اعتماد به نفس شده و حرکت آنها را به سمت خودشناسی خواهد بود.
وی تصریح کرد: اولین دوره جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی با عنوان “رسانش” و با شعار “رسانش؛ خیزش هوشمندانه نوجوان در دنیای رسانه” ویژه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود .

دبیرجشنواره رسانش با اشاره به اینکه جشنواره مذکور در ۶ موضوع برگزار می‌شود، تصریح کرد: تولید محتوا و آثار باید در موضوعاتی همچون اسطوره‌های شهر من(معرفی شهدا و یا شخصیت‌های معروف و اثرگذار انقلابی شهر)، همکلاسی آسمانی من(معرفی دانش ‎ آموزان شهید مدرسه، شهرستان و یا استان)، لشکر فرشتگان(بررسی و واکاوی ابعاد مجاهدت‌های یک بانوی مسلمان در عرصه‌های مختلف جهاد)، دانش‌آموزان کارآفرین (معرفی دانش‌آموزان کارآفرین شهر و یا استان)، معلم نمونه مدرسه من، مدرسه و شهر من (معرفی مهمترین نقاط قوت)، چهل سالگی انقلاب و تاریخ شفاهی انقلاب انجام شود.

جباری به قالب‌های جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره در بخش مقطع متوسطه اول شامل نشریات مکتوب (تک‌برگی، مجلد)، روزنامه‌دیواری و قطعات صوتی(رادیو مدرسه،. پادکست) برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره دوم باید آثار خود را در بخش‌های نشریات مکتوب، نشریات الکترونیک، اینفوگرافی، روزنامه‌دیواری، قطعات صوتی، فضای مجازی و فیلم و مستند تولید کنند.  
مسؤول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان همدان با بیان اینکه دیگر این جشنواره تنها مختص دانش‌آموزان عضو این انجمن نیست، خاطرنشان کرد: «رسانش» یک جشنواره رسانه ملی است که همه دانش‌آموزان را در معنای عام در برمی‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، تاکنون بیش از ۱۱۰۰ گروه یا فرد از دانش آموزان سراسر کشور در جشنواره امسال شرکت کردند و مرحله نهایی جشنواره و رویداد اختتامیه که همراه آموزش های رسانه ای برای دانش آموزان سراسر کشور  خواهد بود در قالب اردو در مرداد ماه انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

با این اقدامات جان تازه ای به پرینتر خود ببخشید

عمر مفید پرینتر‌ها، که از ماشین‌های اداری پرکاربرد محسوب می‌شوند، به عواملی مانند مدل، برند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *