صفحه اصلی / ورزشی / ورزش بانوان / گام بعدی فوتبال بانوان چیست؟/ بازگشت به عقب یا حرکت به جلو؟

آزمون: برنامه‌ها را رها کنند به عقب برمی‌گردیم

گام بعدی فوتبال بانوان چیست؟/ بازگشت به عقب یا حرکت به جلو؟

تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال سال آینده مسابقات جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا را پیش رو دارد که این موضوع لزوم تسریع در شروع برنامه‌های آماده سازی ملی‌پوشان را مطرح می‌کند.

مریم آزمون سرمربی تیم فوتبال بانوان بزرگسال

به گزارش کسب و کار نیوز در مورد جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا گفت: متأسفانه مسابقاتی که پشت سر گذاشتیم در بخش بانوان هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. اما چون چند مرحله‌ای بودند، هر مرحله تقریباً یک سال طول می‌کشید و در این زمان فرصت آمادگی وجود داشت اما اکنون برای سال آینده که جام ملت‌ها را پیش رو داریم باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و تورنمنت‌های دوستانه شرکت کنیم تا روند پیشرفتمان ادامه داشته باشد. اگر برنامه‌هایمان را رها کنیم دوباره به نقطه‌ای برمی‌گردیم که قبلاً بودیم و این حرکت رو به جلویمان را سخت‌تر می‌کند.

ملی‌پوشان جوان شایستگی حضور در تیم بزرگسالان را دارند

آزمون در مورد استفاده از بازیکنان تیم جوانان در رده بزرگسالان برای جام ملت‌ها گفت: ملی‌پوشان جوان شایستگی حضور در تیم بزرگسالان را دارند. حتماً از این جوانان استفاده می‌کنم چرا که آنها نشان دادند خیلی خوب و باکیفیت هستند و از آنجایی که کارشان را از رده نوجوانان آغاز کردند، سال‌ها تجربه بازی دارند. البته بیشتر بازیکنان تیم جوانان اکنون در لیگ مشغول به بازی هستند که این موضوع به حفظ آمادگی آنها کمک می‌کند. آنها پشتوانه تیم بزرگسالان هستند و فکر می‌کنم با کمکشان بتوانیم در مسابقات عملکرد بهتری داشته باشیم.

سطح تمرینات باشگاه‌های حاضر در لیگ باید بالاتر برود

سرمربی تیم ملی بانوان در مورد لزوم افزایش کیفیت برنامه‌های آماده سازی باشگاه‌ها برای شرکت در لیگ بیان کرد: در فوتبال دغدغه و مشکلات بازیکن به همه ما مربوط می‌شود و مربی باشگاهی نمی‌تواند بگوید تمریناتم به مربی ملی ربطی ندارد. البته باشگاه‌ها مستقل هستند و می‌توانند برنامه‌های خود را اجرا کنند اما اگر چشم اندازمان را تغییر دهیم و به جایگاه‌های بالاتری نگاه کنیم، باید حتماً سطح تمرینات باشگاه‌ها را بالاتر ببریم. هر چه سطح کیفی لیگ بالا برود وضعیت تیم ملی بهتر خواهد شد.

عبدی در روند پیشرفت تیم تأثیرگذار بود

او در مورد ادامه همکاری حسین عبدی به عنوان مشاور فنی با تیم‌های ملی بانوان بیان کرد: کمتر از یک سال است که آقای عبدی کنار تیم‌های ملی بانوان حضور دارد اما در روند پیشرفت تیم تأثیر زیادی داشته است. به هر حال ابتدا مقرر شده فدراسیون با حضور مربیان و کادر فنی تیم‌ها جلسه‌ای برگزار کند. باید ببینیم در این زمینه چه تصمیمی گرفته می‌شود. اجرایی شدن برنامه و فلسفه‌ای تعریف شده برای تیم ملی مهم‌تر از این است که چه کسی در کادر فنی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تقابل دختران فوتبالیست در شب/ دربی کرمان برنده نداشت

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم‌های حاضر در لیگ فوتبال بانوان در هفته پانزدهم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *