صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / پنجمین گشت کاوشگر خلیج فارس در آب‌های جنوب کشور

به مناسبت روز ملی خلیج فارس انجام می‌شود

پنجمین گشت کاوشگر خلیج فارس در آب‌های جنوب کشور

پنجمین گشت کاوشگر خلیج فارس در آب‌های جنوب کشور پس از بازدید دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، دکتر گراوند، استاندار بوشهر و جمعی از مدیران و روسای دانشگاه‌های دریایی کشور، ۱۱ اردیبهشت ۹۸ به مدت دو هفته در بندر بوشهر آغاز می‌شود.

کاوشگر

به گزارش کسب و کار نیوز، در این گشت که به مناسبت روز ملی خلیج فارس صورت می‌گیرد، تیم تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس بخشی از برنامه تحقیقاتی و نمونه برداری در خلیج فارس را در حضور مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسا و نمایندگان دانشگاه‌های خلیج فارس، علوم و فنون دریایی خرمشهر، مازندران، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، صنعتی امیرکبیر و پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی انجام خواهند داد.

در این گشت که از دهانه اروندرود در خلیج فارس تا مرزهای اقیانوس هند در دریای عمان امتداد می‌یابد، ضمن انجام نمونه‌برداری‌های فیزیک، شیمی، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی در خلیج فارس و دریای عمان در ۶۵ ایستگاه در قالب ۱۱ ترانسکت، وضعیت آلودگی در دریاهای جنوب کشور و لایه کم اکسیژن در دریای عمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

طبق اعلام وزارت علوم، بر اساس این گزارش، این گشت تحقیقاتی که بخشی از برنامه پایش بلندمدت خلیج فارس و دریای عمان محسوب می‌شود، تأثیرات سیلاب‌های اخیر جنوب کشور بر وضعیت محیط دریایی خلیج فارس نیز مورد پایش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *