صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / رونمایی از سند جهانی تروما در نشست مجمع جهانی سلامت

رونمایی از سند جهانی تروما در نشست مجمع جهانی سلامت

سند جهانی تروما در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت رونمایی شد.

تصادف پراید

به گزارش کسب و کار نیوز، تکیان دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در نشست خبری که در حاشیه هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت برگزار شد، بااعلام این خبر گفت:‌ سند جهانی تروما توسط ۱۳۵ فرهنگستان علوم پزشکی عضو مجمع جهانی سلامت، تهیه شده است که در نشست جزیره کیش رونمایی شد.

وی همچنین از برپایی ۲۹ پنل به همراه ۸۰ سخنرانی خارجی از ۴۳ کشور جهان و ۶۶ سخنرانی داخلی در دو روز برگزاری نشست خبر داد و افزود: در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش، شش مسئله اصلی سلامت در کشور و جهان، مورد ارزیابی و گفت‌وگو قرار گرفت.

دکتر علی جعفریان رئیس بین المللی هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت نیز با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران نه تنها به عنوان یک دانشگاه علوم پزشکی بلکه به عنوان نماینده ایران در این نشست، میزبانی را برعهده داشت، گفت: در شرایطی که تحریم ها طی سال گذشته شدیدتر شده اما دانشگاه علوم پزشکی تهران توانست در نشست بین المللی حوزه سلامت به خوبی ظاهر شود به طوری که خوشبختانه به اذعان مهمانان خارجی، این نشست با کیفیت بالایی از نظر سطح علمی برگزار شد.

وی با بیان اینکه هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت محل انتقال دانش و تبادل و تجربیات و امید در حوزه سلامت است، افزود: دیپلماسی سلامت را با برگزاری این نشست تحقق بخشیدیم.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه بین دانشکده بهداشت علوم پزشکی تهران و دانشگاه ملی سنگاپور، اظهار کرد: دانشگاه ملی سنگاپور یکی از ۳۰ دانشگاه برتر دنیاست و دانشکده بهداشت علوم پزشکی تهران به عنوان قطب علوم بهداشتی کشور با نماینده دانشگاه ملی سنگاپور تفاهم نامه‌ای امضا کرده است. قرار است این دو دانشکده در زمینه آموزش بهداشت و تحقیقات و پژوهش در زمینه بیماری های غیرواگیر و کمک به انجام بهتر خدمات بهداشتی تعاملاتی داشته باشند و این تفاهم نامه در این حیطه‌ها به امضا دو دانشگاه رسیده است.

رئیس بین المللی هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت ادامه داد: طی برگزاری مجمع اکثر مهمانان خارجی از مهمان نوازی ایرانیان سخن می‌گفتند و اظهار داشتند که توقع برگزاری نشستی با این کیفیت را از کشور ایران با وجود تحریم ها نداشتند و اینکه کار میزبان‌های بعدی نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت به دلیل بالا بودن کیفیت نشست برگزار شده در ایران سخت‌تر می‌شود، همه اینها نشان دهنده توانمندی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان نماینده ایران برای برگزاری این نشست است.

جعفریان با تاکید بر اینکه در شرایطی که دشمنان به دنبال ترویج ایران هراسی هستند، ما نشستی جهانی در حوزه سلامت را باکیفیت بالا برگزار کردیم، گفت: دیدیم که دانشمندان برجسته جهان در حوزه سلامت به ایران آمدند و دیدند که کشور ما آن طور که دشمنانمان می‌گویند نیست. معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت نیز با حضور خود در این نشست و توئیت‌هایی که زدند برگزاری این نشست  را موجب افتخار دانستند.

وی درباره بحث آموزش در نظام سلامت گفت: آموزش رقابتی است و بسیاری از دانشگاه‌ها تلاش می کنند تا دانشجویان بین الملل خود را افزایش دهند. بسیاری از موسسات و دانشگاه‌های برجسته دنیا که در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت تعجب می‌کنند که چطور دانشگاه علوم پزشکی تهران ۷ درصد از دانشجویانش بین المللی هستند.

وی ادامه داد: باید دانست که جذب دانشجویان بین المللی به مسائل سیاسی و رفت و امد دانشجویان نیز بستگی دارد. هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت فرصت مناسبی است تا ظرفیت‌های ایران معرفی شود و دانشجویان بین المللی که از ۲۱ کشور به این نشست آمده اند بهترین تبلیغ کنندگان برای دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند چرا که سطح بالای نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت را به عینه دیدند.

جعفریان در مورد موضوع  تاثیر تحریم در حوزه سلامت و دستاوردهای این نشست گفت:‌ جامعه آکادمیک متوجه اثرات تحریم بر حوزه سلامت ایران بوده ولی چون جامعه آکادمیک از حوزه سیاست فاصله دارد نمی‌توانیم انتظار اتفاقات بزرگی در زمینه رفع تحریمات در حوزه سلامت باشیم اما همیشه جامعه آکادمیک در جایی که حرفش موثر باشد، صحبت می‌کنند و این موضوع تاثیر تحریم‌ها بر سلامت را به گوش جهانیان خواهند رساند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

fat

اضافه وزن به مقابله با برخی سرطان‌ها کمک می‌کند

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، محققان دانشگاه فلیندرز استرالیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *