صفحه اصلی / ورزشی / ورزش بانوان / وقتی کشتی گرفتن بانوان دیگر چشم‌ها را گرد نمی‌کند

وقتی کشتی گرفتن بانوان دیگر چشم‌ها را گرد نمی‌کند

ملی پوش کشتی آلیش بانوان در مورد نگاه جامعه ایران به کشتی بانوان می‌گوید شرایط در مقایسه با گذشته بهتر شده و مردم شناخت بیشتری به دست آوردند اما هنوز هم کسانی هستند که اسم کشتی بانوان را نشنیدند.

آسیه شجاعی

به گزارش کسب و کار نیوز در مورد آغاز برنامه‌های کشتی کلاسیک بانوان گفت: خوشبختانه چند روز دیگر مسابقه انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی برگزار می‌شود. قرار است امسال دو دوره لیگ هم داشته باشیم. به طور کلی وضعیت کشتی بانوان خوب است و فعالیت‌هایش را از سر می‌گیرد.

به خاطر فوت پدرم مدتی آلیش کار نکردم

آلیش کاران بعد از لغو اعزام به مسابقات جهانی مدتی کار نکردند. من شخصاً بعد از این مسابقات پدرم فوت شد و دیگر نتوانستم تمرین کنم. در حال حاضر هم آمادگی خوبی برای مسابقات انتخابی ندارم اما تلاشم را می‌کنم. در مدتی که تمرین نمی‌کردم فقط سرمربیگری تیم مجله دنیای کشتی در فصل سوم لیگ دنیای کشتی را برعهده داشتم که نایب قهرمان هم شدیم. علاوه بر این تیم کلاسیک خراسان شمالی را هم هدایت کردم.

امیدوار به اعزام

شجاعی در مورد لغو اعزام به مسابقات جهانی سال گذشته گفت: مشکلات مالی گریبان گیر همه فدراسیون‌ها بود و اعزام خیلی از رشته‌ها به مسابقات برون مرزی لغو شد. اما امسال قرار است اعزام انجام شود.

برخی دوست نداشتند کشتی بگیرم

وقتی کشتی را تازه شروع کرده بودم، برخی با شنیدن رشته‌ام چشمانشان گرد می‌شد و تعجب می‌کردند که مگر زنان هم کشتی دارند؟ یعنی دوبنده می‌پوشند؟ هضم این موضوع برایشان سخت بود. اولین کشتی گیر استانمان بودم و زمانی که همراه با مردان به مجامع عمومی دعوت می‌شدم و اسمم را در مراسم تجلیل از قهرمانان می‌آوردند، برخی هم دوست نداشتند کشتی را دنبال کنم. اما الان شرایط بهتر شده است. خیلی‌ها با این رشته کمابیش آشنا شدند. با مقام‌هایی که ورزشکاران در رشته‌های مختلف کسب کردند و با تلاش فدراسیون این رشته بیشتر شناخته شده است. ولی هنوز هم خیلی جای کار دارد و عده‌ای اسم کشتی خانم‌ها را هم نشنیدند.

مقام‌های آسیه در پنج سال کشتی

پنج سال پیش کشتی را شروع کردم و از زمانی که آلیش زیر مجموعه فدراسیون کشتی قرار گرفت در مسابقات انتخاب تیم ملی شرکت و به تیم ملی راه پیدا کردم. سال اول با حضور در اردوها پیشرفت کردم و سال بعد نایب قهرمان مسابقات شدم. در سال سوم فعالیتم قهرمان کشور شدم و جز نفرات اعزامی به مسابقات جهانی قرقیزستان بودم که عنوان پنجمی را به دست آوردم. در مسابقات بلاروس هم سوم شدم. علاوه بر این دو سال پیش هم در آلیش و کشتی با کمربند مسابقات آسیایی داخل سالن ترکمنستان دو عنوان سومی به دست آوردم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

تقابل دختران فوتبالیست در شب/ دربی کرمان برنده نداشت

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم‌های حاضر در لیگ فوتبال بانوان در هفته پانزدهم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *